دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
افزایش ۱۳٫۳ درصدی پروانه بهره‌برداری صنعتی کشور
08 شهریور 1400 - 11:09
شناسه : 16815
به دنبال اجرای سیاست‌های حمایتی از بخش صنعت و در راستای تحقق اهداف اقتصادی کشور، طی چهار ماهه نخست امسال، صدور پروانه بهره‌برداری در حوزه صنعت کشور، رشد ۱۳.۳ درصدی را تجربه کرد که نشان‌دهنده افزایش جذب سرمایه به حوزه صنعت کشور است.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، طبق اعلام معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعداد پروانه‌های بهره‌‌برداری ایجادی و توسعه‌‌ای صادر شده طی چهار ماهه نخست امسال دو هزار و ۱۶۹ فقره اعلام شده است که در مقایسه با تعداد یک هزار و ۹۱۵ فقره پروانه در مدت مشابه سال ۱۳۹۹، رشد ۱۳.۳ درصدی را به خود اختصاص داد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی این معاونت، بیش از ۵۴ هزار فرصت شغلی به واسطه صدور این پروانه‌‌ها در کشور ایجاد شده است که در مقایسه با چهار ماه نخست سال ۱۳۹۹، رشد نزدیک به ۴۶ درصدی را به خود اختصاص داده است. همچنین میزان سرمایه‌گذاری برای این پروانه‌ها با افزایش ۱۷۴.۸ درصدی نسبت به چهار ماه نخست سال گذشته، رقمی بالغ بر ۸۵۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه این گزارش از صدور ۱۲ هزار و ۵۵۳ فقره جواز تاسیس در بخش صنعتی خبر داده است که به واسطه آن پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۹۹ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در کشور ایجاد شود؛ این آمار در مقایسه با گزارشات مربوطه در بازه زمانی مشابه سال ۱۳۹۹، از نظر تعداد رشد ۱۲.۱ درصدی و از نظر اشتغال‌زایی رشد ۲۳.۴ درصدی را به ثبت رساند.

گفتنی است، میزان سرمایه‌‌گذاری مجوزهای تاسیس صادر شده در حوزه صنعتی کشور، طی چهار ماهه نخست امسال، رقمی بالغ بر سه هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است که در مقایسه با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۱۹۸ میلیارد ریالی پروانه‌های صادر شده در چهار ماهه نخست سال گذشته، رشد بیش از ۱۷۰ درصد را تجربه کرد.

براساس این گزارش، در بخش آمار مربوط به مجوزهای صادر شده حوزه معدن، به صدور ۲۸۶ فقره پروانه اکتشاف، ۱۴۳ فقره گواهی کشف و تعداد ۱۵۸ پروانه بهره‌برداری با ایجاد بیش از یک‌هزار و ۵۵۰ فرصت شغلی در سراسر کشور اشاره شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.