سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
افزایش ۱۵۱ هزار بشکه‌ای تولید نفت اوپک
23 شهریور 1400 - 14:58
شناسه : 17773
براساس گزارش‌های منتشر شده، تولید نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر اساس تازه‌ترین آمار این سازمان در ماه سپتامبر با افزایش ۱۵۱ هزار بشکه‌ای، از ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز گذشت.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، گزارش ماه سپتامبر اوپک نشان می‌دهد ۱۳ عضو این سازمان بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه اوت، ۲۶ میلیون و ۷۶۲ هزار بشکه نفت خام تولید کردند که ۱۵۱ هزار بشکه بیشتر از ۲۶ میلیون و ۶۱۱ هزار بشکه ماه ژوئن است.

بر اساس گزارش ماه سپتامبر اوپک، عربستان سعودی با تولید روزانه ۹ میلیون و ۴۸۸ هزار بشکه، عراق با تولید روزانه چهار میلیون و ۵۶ هزار بشکه و امارات با تولید روزانه دو میلیون و ۷۷۷ هزار بشکه، تولیدکنندگان بزرگ اوپک هستند. علاوه بر این ایران نیز در ماه اوت دو میلیون و ۴۸۵ هزار بشکه نفت تولید کرد که هشت هزار بشکه کم‌تر از ماه ژوئیه بود.

کاهش قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت نفت خام سنگین ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک در ماه اوت نسبت به ماه ژوئیه دو دلار و ۶۴ سنت برابر با ۳.۶ درصد افزایش یافته است. قیمت نفت خام سنگین کشور در ماه اوت ۷۰ دلار و ۳۴ سنت ثبت شد، در حالی که در ماه ژوئیه هر بشکه ۷۲ و ۹۸ سنت دلار بود. قیمت سبد نفتی اوپک نیز در ماه اوت با کاهش بیش از ۴ درصدی، به ۷۰ دلار و ۳۳ سنت برای هر بشکه رسید که سه دلار و ۲۰ سنت کمتر از ماه ژوئیه است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.