جمعه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 7 June , 2024 ساعت ×
افزایش ۲۹۵ درصدی سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی ایلام
25 اردیبهشت 1400 - 9:37
شناسه : 12123
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام مطرح کرد؛ معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام، گفت: میزان سرمایه‌گذاری طرح‌های صنعتی در این استان طی سال گذشته ۲۹۵ درصد نسبت به سال 1398 رشد داشته است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ولی باج معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری انجام شده در بخش صنعت استان سال گذشته ۱۱ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان بود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۹۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه استان ایلام در بخش سرمایه‌گذاری حوزه صنعت سال گذشته موفق به کسب رتبه چهارم کشور شده است، افزود: در بخش صدور پروانه‌های بهره‌برداری حوزه صنعت که همان سرمایه‌گذاری‌های تحقق یافته است، طی سال گذشته ۵۰ فقره پروانه بهره‌برداری برای واحدهای تولیدی استان صادر شد.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام با اشاره به رشد ۷۷ درصدی اشتغال در بخش صنعت، گفت: سال گذشته با صدور پروانه‌های بهره‌برداری جدید در بخش صنعت استان زمینه اشتغال ۵۶۳ نفر در صنایع استان فراهم شده است. همچنین در این مدت ۲۵ واحد صنعتی و تولیدی در استان به چرخه تولید بازگشته‌اند.

باج بیان کرد: طی سال جاری نیز با توجه به شعار سال یعنی «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» درگام اول موفق به طراحی و چاپ کتابچه مرتبط با شعار سال شده‌ایم، اما در ادامه مسیر نیز قصد داریم واحدهای راکد را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی در پایان با اشاره به راه‌اندازی مرکز فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: در این مرکز مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری در بخش تامین مواد اولیه، صدور مجوزها یا موانع ناشی از تداخل قوانین و مقررات که منجر به عدم تحقق اهداف مورد نظر تولیدکنندگان شده است، بررسی و مرتفع می‌شود.

لازم به توضیح است که ۵۳۰ واحد صنعتی در استان ایلام پروانه بهره‌برداری دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.