سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Tuesday, 14 May , 2024 ساعت ×
تولید جهانی زغال‌سنگ افزایش می‌یابد
23 فروردین 1400 - 13:54
شناسه : 10291
پیش‌بینی می‌شود تولید جهانی زغال‌سنگ در سال 2021 میلادی نسبت به سال گذشته شاهد رشد 3.5 درصدی باشد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، میزان تولید زغال‌سنگ در سال جاری میلادی با ۳٫۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به هشت میلیارد تن افزایش می‌یابد. این در حالی است که به دلیل قرنطینه و محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، میزان تولید این ماده معدنی در سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد افت ۲ درصدی بود.

همچنین طی سال ۲۰۲۰ میلادی، تولید این ماده معدنی در آمریکا ۲۳٫۶ درصد، در اندونزی ۱۳٫۱ درصد، در روسیه ۸٫۱ درصد و در استرالیا ۵٫۵ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که تنها رشد جزئی در کشورهای چین و هند برای جبران این کاهش تولید صورت گرفت.

علاوه بر این در سال ۲۰۲۰ میلادی تقاضای جهانی زغال‌سنگ حرارتی ۳٫۵ درصد کاهش یافت، در حالی که تقاضای جهانی زغال‌سنگ متالورژی افت ۵٫۹ درصدی را به ثبت رساند.

هند پیشتاز تولید

پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های ۲۰۲۱ میلادی تا ۲۰۲۵ میلادی، تولید جهانی زغال‌سنگ با نرخ رشد سالانه ۲٫۳ درصدی همراه باشد و میزان تولید جهانی این ماده معدنی در سال ۲۰۲۵ میلادی ۸٫۸ میلیارد تن به ثبت برسد. بنابراین هند بیشترین سهم را از این رشد به خود اختصاص خواهد داد و انتظار می‌رود تولید زغال‌سنگ این کشور از ۷۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۰ میلادی به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۵ میلادی افزایش یابد.

پس از هند، مجموع تولید این ماده معدنی در کشورهای چین، اندونزی، استرالیا و آفریقای جنوبی از پنج میلیارد تن در سال ۲۰۲۱ میلادی به پنج میلیارد و ۴۳۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۵ میلادی افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.