شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
افزایش ۳۰ واحدی شاخص کل بورس
13 مرداد 1400 - 15:58
شناسه : 15801
براساس گزارش‌های منتشر شده شاخص کل در بازار بورس روز چهارشنبه، ۱۳ مرداد ماه، ۳۰ هزار و ۴۱۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۴۰۶ هزار واحد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۳۰۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۳ هزار و ۸۴۷ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل هم‌وزن با دو هزار و ۵۷۴ واحد افزایش به ۴۰۳ هزار و ۲۶۴ واحد و شاخص قیمت هم‌وزن با یک‌هزار و ۶۲۷ واحد رشد به ۲۵۴ هزار و ۸۲۰ واحد رسید. شاخص بازار اول ۲۲ هزار و ۷۴۲ واحد و شاخص بازار دوم ۵۹ هزار و ۸۱۲ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با چهار هزار و ۱۳۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۶۳۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک‌هزار و ۹۰۳ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک‌هزار و ۶۶۸ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با یک‌هزار و ۶۶۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌هزار و ۶۲۵ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک‌هزار و ۴۱۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس گذاشتند.

در مقابل ایران‌خودرو با ۲۲۴ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۵۰ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۰۵ واحد، سایپا (خساپا) با ۸۷ واحد، پست بانک ایران (وپست) با ۷۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان رضوی (وسرضوی) با ۷۸ واحد، فولاژ آلیاژی ایران (فولاژ) با ۶۲ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۵۶ واحد و  گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۵۵ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد سپید ماکیان (سپید)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ‌ملی صنایع مس ایران (فملی)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرایان (پترول) و ایران‌خودرو (خودرو) جزو نمادهای پر تراکنش بودند.

گروه شیمیایی نیز در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت بود و در این گروه ۵۹۳ میلیون و ۷۵۲ هزار برگه سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۴۶۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۸۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲۰ هزار و ۱۹۳ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار چهار میلیارد و ۸۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۳۳ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال دادوستد شد.

در این راستا نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بیمه تجارت نو (بنو)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، فرابورس ایران (فرابورس) و پالایش نفت لاوان (شاوان) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بانک دی (دی)، بیمه سامان (بساما)، بیمه کوثر (کوثر)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) شرایط نامساعدی را فراهم آوردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.