سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
افزایش ۳۱ درصدی تقاضای جهانی مس تصفیه شده
22 خرداد 1400 - 13:51
شناسه : 13604
براساس گزارش‌های منتشر شده، تقاضای جهانی مس تصفیه شده تا سال 2030 میلادی 31 درصد رشد خواهد کرد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، پیش‌بینی می‌شود میزان مصرف مس تصفیه شده جهان به دلیل بهبود رشد اقتصادی و نقش حیاتی این فلز سرخ در برق‌رسانی روند رو به افزایش داشته باشد. بنابراین میزان تقاضای جهانی مس تصفیه شده تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۳۱ درصد افزایش می‌یابد.

دفتر صنعت، علم، انرژی و منابع دولت استرالیا (DISER) ، اظهار داشت: میزان مصرف مس تصفیه شده جهان طی سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد رشد ۲ درصدی بود که انتظار می‌رود در سال جاری میلادی با رشد ۵ درصدی به ۲۵ میلیون تن افزایش یابد. این رشد مصرف ناشی از رشد فعالیت‌های اقتصادی و ساخت و ساز در چین و نیز افزایش فعالیت اقتصادی در هند، ایتالیا و آمریکا خواهد بود.

گفتنی است، چین نیمی از مس دنیا را مصرف می‌کند در این راستا نقش تعیین‌کننده‌ای در بازار این فلز سرخ دارد. پیش‌بینی می‌شود مصرف مس تصفیه شده چین با میانگین رشد ۳ درصدی در سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۵ میلیون تن می‌رسد.

این سازمان در گزارش خود تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود مصرف جهانی مس با میانگین سالانه رشد ۲٫۵ درصدی تا سال ۲۰۲۶ میلادی به ۲۸ میلیون تن افزایش یابد. علاوه بر این، تقاضای مس تصفیه شده بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ میلادی با ۳۱ درصد رشد به ۳۱ میلیون و ۱۰۰هزار تن خواهد رسید.

لازم به توضیح است که رشد درآمدها، افزایش دسترسی به برق و پیشرفت سریع تکنولوژی نقش مهمی در رشد تقاضای جهانی مس طی ۱۰۰ سال اخیر را ایفا کرده‌اند. در واقع، میزان مصرف این فلز سرخ به طور میانگین هر ۲۵ تا ۳۰ سال دو برابر شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.