دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024 ساعت ×
افزایش ۸۲ درصدی سرمایه‌گذاری در معادن سمنان
03 خرداد 1400 - 12:57
شناسه : 12728
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان خبر داد؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در حاشیه بازدید از برخی معادن واقع در جنوب این استان گفت: سرمایه‌گذاری در معادن استان طی سال گذشته، ۸۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی تشنه‌دل رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: طی سال گذشته حدود ۲۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش معدن استان صورت گرفت که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۱۳۹۸، ۸۲ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: طی این مدت ۳۲ فقره پروانه بهره‌برداری در حوزه معدن استان با این میزان سرمایه‌گذاری صادر شده است که از نظر تعداد در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۱۳۹۸، افزایش ۱۴ درصد را شاهد نشان می‌دهد.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اشتغال‌زایی بالای این معادن، گفت: با صدور این تعداد پروانه بهره‌برداری، زمینه اشتغال ۲۲۷ نفر در بخش معادن استان طی سال ۱۳۹۹ فراهم شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۸، افزایش ۳۹ درصدی را تجربه کرد.

علی تشنه‌دل با بیان اینکه در سال گذشته، ۱۱۱ فقره مجوز معدنی در استان صادر شده است، بیان کرد: از این تعداد مجوز، ۳۲ فقره پروانه بهره‌برداری، ۴۰ فقره پروانه اکتشاف و ۳۹ فقره گواهی کشف با هزینه عملیات اکتشاف بالغ بر ۹۱ میلیارد ریال وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در استان سمنان با استخراج سالانه بیش از ۲۱ میلیون تن انواع مواد معدنی یک استان مستعد از نظر منابع معدنی شامل سیلیس، آهک، گچ، سولفات سدیم، نمک، منگنز، آهن، مس و… است که ۶۳۲ معدن در استان با ذخیره قطعی بیش از ۶۰۰ میلیون تن دارای پروانه بهره برداری است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.