شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
افزایش ۹۱ درصدی بازده كیفی محصولات شركت فولادمباركه
05 خرداد 1400 - 15:25
شناسه : 12899
در اردیبهشت ماه 1400 همزمان با رشد چشمگیرتولید شرکت فولادمبارکه بالاترین بازده کیفی محصولات شرکت در نواحی فولاد سازی، نورد گرم، نوردسرد و فولاد سبا به دست آمد که منجر به کسب رکورد 91 درصد در کل شرکت و بهبود 2 درصد نسبت به سال گذشته گردید که این رکورد از ابتدای راه‌اندازی تاکنون بی‌نظیر است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا کی‌یگانه مدیر واحد کنترل کیفی شرکت فولادمبارکه، اظهار داشت: طی اردیبهشت ماه سال جاری، همزمان با رشد چشمگیر تولید شرکت بالاترین بازده کیفی محصولات در نواحی فولادسازی، نورد گرم، نورد سرد و فولاد سبا به دست آمد که منجر به کسب رکورد 91 درصد در کل شرکت و بهبود 2 درصد نسبت به سال گذشته را در پی داشت.

وی افزود: رکورد بازده کیفی شرکت فولادمبارکه از آنجایی مهم است که تمام نواحی تولیدی بالاترین عملکرد کیفی خود را در این ماه با توجه به حجم و ظرفیت تولید محصولات کیفی به دست آوردند.

مدیر واحد کنترل کیفی شرکت فولادمبارکه، گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری، بازده کیفی واحد فولادسازی 95.3 درصد، نورد گرم 99.4 درصد، نورد سرد 96 درصد و فولاد سبا 98.4 درصد شد که کسب این رکورد در کنار افزایش تولید کمی، منجر به سودآوری شرکت، رضایتمندی مشتریان و به دنبال آن کاهش ضایعات خواهد بود.

یگانه در پایان از تمام مدیران نواحی تولیدی و کارکنان کنترل کیفی که درکنار پرسنل نواحی تولیدی در ردیابی و اعلام به موقع عیوب و مشکلات خطوط اهتمام کردند، تشکر و قدردانی کرد.

اهتمام ویژه ناحیه فولادسازی همراه با رکورد کمی تولید به کیفی‌سازی محصولات

غلامرضا سلیمی مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه در خصوص رکورد تولید کیفی محصولات ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت در اردیبهشت ماه، گفت: در راستای تحقق شعار سال، شرکت فولادمبارکه به عنوان سازمانی متعالی و پیشرو همگام با رکورد کمی در تولید به کیفی‌سازی محصولات اهتمام ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: اگرچه هدف‌گذاری در بنگاه‌های اقتصادی بزرگ بر افزایش کمی محصولات تولیدی است اما در شرکت فولادمبارکه و ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، شاخص کیفیت محصولات نیز هدف‌گذاری شده است.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد‌مبارکه، بیان کرد: در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸، تمام پارامترهای کیفی شامل ذوب‌های خارج از استاندارد و کاهش عیوب محصولات تولیدی با بهبود ۰٫۵ تا ۲٫۵ درصدی همراه بود که باید نسبت به مقیاس تولید هفت میلیون تن فولاد خام سنجیده شود.

سلیمی عنوان کرد: روند کیفی‌سازی محصولات در دو ماه ابتدای سال تداوم و در اردیبهشت ماه رکورد کیفی‌سازی محصولات در تاریخ شکل‌گیری شرکت فولادمبارکه ثبت شد. در این راستا بازده کیفی محصولات شرکت به 91 درصد رسید که سهم ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، در آن به این شاخص ویژه و مهم ارتباط دارد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش کمی در تولید بر بهبود کیفیت محصولات موثر است، اذعان داشت: کیفی‌سازی محصولات در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه شامل ذوب‌های خارج از استاندارد با 2.35 درصد و میزان بهبود ۰٫۲۸ درصدی، همراه شد که بهترین شاخص کیفی در این بخش و مهمترین پارامتر بازده کیفی محصولات تولیدی در شرکت فولاد‌مبارکه محسوب می‌شود.

وی افزود: درصد عیوب تختال در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه که سهم مهمی در بازده کیفی محصولات شرکت دارد در اردیبهشت ماه به ۷٫۶ درصد رسیده است.  

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه، گفت: یکی از پارامترهای سنجش کیفی محصولات این ناحیه درصد ناخالصی نورد گرم با منشا فولادسازی است که در ناحیه نورد سرد و شرکت‌های بهره‌بردار محصول تختال شناسایی می‌شود که در ماه گذشته با ۲٫۵۲ درصد کاهش به پایین‌ترین مقدار ممکن طی دو سال گذشته رسید.

سلیمی اضافه کرد: بازده کیفی فولادسازی در اردیبهشت ماه به 95.3 درصد افزایش یافت که میزان بهبود این بازده یک رکورد مناسب برای شرکت محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: پارامترهای مذکور در بازده کیفی محصولات شرکت فولادمبارکه سهم مهمی دارند که ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم توانست علاوه بر رکورد در تولید فولاد خام این شاخص کیفی‌سازی محصولات را نیز ارتقا بخشد.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولادمبارکه دستیابی به دستاورد کیفی‌سازی محصولات ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت را همگام با رکورد در بخش تولید محصول آماده به کار نگه داشتن تجهیزات، نگهداری و تعمیرات به موقع و بازرسی انجام گرفته و تلاش پرسنل این واحد دانست.

سلیمی تصریح کرد: چنانچه محدودیت‌های تامین انرژی به ویژه برق برطرف شود متناسب با ارتقاء کمی تولید فولادخام و کیفی‌سازی محصولات شرکت فولاد‌مبارکه تحقق می‌یابد.

افزایش بازده کیفیت محصولات با وجود کاهش مصرف آب

علی حاجیان‌نژاد مدیر ناحیه نورد گرم فولادمبارکه نیز در راستای تحقق شعار سال، اظهار کرد: تلاشگران ناحیه نورد گرم موفق به ثبت رکورد جدید در افزایش بازده کیفی ماهیانه محصولات نورد گرم، در اردیبهشت ماه شدند. این موفقیت بزرگ در شرایط سخت تحریم و شیوع ویروس کرونا با تلاش و همدلی همکاران ناحیه نورد گرم و در راستای تحقق اهداف سازمانی به دست آمده است.

وی افزود: با توجه به روند افزایشی تولید محصولات گرم کیفی و بالا رفتن انتظارات کیفیتی مشتریان در سال‌های اخیر، افزایش کیفیت محصولات گرم، همواره از جمله اهداف مهم ناحیه نورد گرم بوده است. رکورد قبلی بازده کیفی محصولات نورد گرم در سه سال گذشته، مربوط به شهریورماه 1398و به مقدار۹۶٫۴ درصد بود که این رکورد در اردیبهشت ماه به مقدار 99.4 درصد ارتقا یافته است.

مدیر ناحیه نورد گرم تصریح کرد: عمده مصارف ورق‌های گرم تولیدی ناحیه نورد گرم فولادمبارکه، در ساخت لوله‌های انتقال سیالات آب، نفت و گاز، پروفیل و لوله‌های ساختمانی، صنایع خودروسازی، صنایع لوازم خانگی و صنعتی، مخازن تحت فشار، اسکلت فلزی و صنایع سوله‌سازی، صنایع کشتی‌سازی و سازه‌های دریایی، صنایع فلزی سبک و سنگین، تولیدکنندگان ورق‌های گالوانیزه و رنگی و … است که علاوه بر تامین نیازهای داخل کشور، صادرت محصولات گرم نیز در شرایط سخت تحریم صورت پذیرفته است.

حاجیان‌نژاد عنوان کرد: افزایش کیفی محصولات ناحیه نورد گرم، در ادامه دست آوردهای کسب رکورد کاهش مصرف آب تا مقدار ۰٫۲۲ مترمکعب به ازای هر تن تولید کلاف گرم (صرفه جویی ۱۵۵ هزار مترمکعب آب در سال) و همچنین کسب رکورد کاهش قراضه و افزایش بازده وزنی تا مقدار۹۷٫۴۶ درصد در سال گذشته تحقق یافته است.

این دستاورد مهم را به تمامی همکاران و ذی‌نفعان گروه فولادمبارکه تبریک گفته و از حمایت‌های مدیریت شرکت و زحمات تمام همکاران ناحیه نورد گرم و پشتیبانی سایر نواحی کمال تشکر کرد.

ارتقاء کیفیت محصولات ویژه واستراتژیک؛ گامی بلند در زمینه پشتیبانی از صنایع خودروسازی و لوازم خانگی

بهزاد بهادرانی مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولادمبارکه با اشاره به دستاوردهای این ناحیه در راستای تحقق شعار سال، اظهار داشت: رکوردهای کیفی در سال جدید با بهبودبخشی کیفیت کلاف در سیکل شرکت فولادمبارکه، بررسی کارشناسی، پيگيری مسائل بین نواحی و انجام آزمایشات مختلف و در نهایت اجرای اقدامات اساسی از نیمه دوم سال گذشته آغاز شد که منجر به نتایج چشمگیری تا پایان اردیبهشت ماه شده است.  

وی افزود: در این راستا کیفیت کلاف‌های رویه خودرو (MB) طی سال ۱۳۹۸، با تولید ۸۱ هزار تن و شاخص کیفی ۵۴٫۴ درصد، به تولید ۱۲۸ هزار تن و رشد ۵۷٫۸ درصد در سال ۹۹ ارتقاء یافت. همچنین در ادامه روند صعودی کیفی سازی محصولات ناحیه سرد، کیفیت کلاف‌های رویه خودرو در اردیبهشت ماه سال جاری به رکورد ۸۴٫۸ در شرکت فولادمبارکه و ۹۴ درصدی در ناحیه نورد سرد رسید. مقدار متوسط کیفیت محصولات این ناحیه در سال گذشته ۸۵ درصد ثبت شده بود.

مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولادمبارکه، گفت: کلاف‌های رویه خودرو (MB) در گذشته به کشور وارد می‌شد که اکنون شرکت فولادمبارکه موفق شده است بخش عمده نیاز داخل این محصول مهم را تامین کند و به رقابت با شرکت‌های خارجی بپردازد.

بهادرانی عنوان کرد: در ناحیه نورد سرد شرکت فولادمبارکه، کیفیت تمام محصولات تولیدی در اردیبهشت ماه سال جاری از ۸۵٫۷ درصد در سال ۱۳۹۸ به 96 درصد افزایش یافته است.

وی با اعلام افزایش رضایتمندی مشتریان محصولات رنگی لوازم خانگی از محصولات تولیدی ورق رنگی، افزود: آخرین رکورد کیفی محصول رنگی در آبان ماه سال گذشته محقق شده بود که این رکورد در اردیبهشت ماه با ثبت ۸۳٫۶۱ درصد ارتقا یافت.

مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولادمبارکه دستاوردهای اخیر ناحیه نورد سرد شرکت در ارتقاء کیفیت محصولات را مرهون تلاش همکاران سایر نواحی تولیدی، ناحیه نورد سرد، گروه فنی تولید، کنترل کیفی و برنامه‌ریزی تولید دانست و بر تداوم افزایش کمی و کیفی دراین ناحیه تاکید کرد. 

ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی مجتمع فولاد سبا همگام با رکورد تولید

مصطفی عطایی‌پور مدیر مجتمع فولاد سبا، اذعان داشت: مجتمع فولاد سبا در دومین ماه از سال جاری در راستای تحقق شعار سال، علاوه بر ثبت رکورد کیفی محصولات به میزان ۹۸٫۴ درصد مطابق با سفارش مشتری، به رکورد تولید محصولات به میزان ۱۲۹ هزار و ۳۴۰ تن و رشد ۶ درصدی نسبت به برنامه تدوین شده دست یافت؛ این رکورد در حالی به دست آمد که رکورد کیفی قبلی در این واحد صنعتی ۹۷٫۶۱ درصد در مردادماه سال ۱۳۹۳ حاصل شده بود.

وی یادآور شد: اجرای اقدامات اصلاحی تعریف شده درخصوص بهبود شرایط ابعادی، شکلی و دمای تختال‌های تحویلی واحد ریخته‌گری سبا در بهبود کیفیت محصولات تولیدی نقش داشته است.

مدیر مجتمع فولاد سبا اضافه کرد: بهبود شرایط تجهیزاتی و دستگاه‌های اندازه‌گیری مجتمع فولاد سبا و برگزاری جلسات کیفیت و گزارش و بررسی روند عیوب اصلی در راستای اقدامات اصلاحی هم درتحقق کیفی‌سازی محصولات مجتمع سبا موثر بود.

عطایی پور ارتقاء بازرسی‌های کیفی و تعاملات بین تیم‌های کیفیت و تولید را از ارکان مهم دستاورد کیفی‌سازی محصولات در این واحد صنعتی برشمرد و گفت: اهمیت کیفی‌سازی محصولات تولیدی در مجتمع سبا در رضایتمندی مشتری نهایی نهفته است؛ چراکه مشتری درصدد تهیه باکیفیت‌ترین محصول است.

وی در پایان افزایش کمی و کیفی محصولات تولیدی در مجتمع سبا را ماحصل همدلی پرسنل این واحد در راستای بهبود مستمر و کاهش توقفات اضطراری، افزایش آماده به کاری خط و تعریف پروژه‌های بهبود در جهت افزایش سرعت تولید دانست و ازحمایت‌های تمام پرسنل که با روحیه جهادی درصدد تحقق شعار سال هستند، تشکر کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.