پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
اقدامات مکزیک برای توسعه صنعت آلومینیوم
27 شهریور 1402 - 16:35
شناسه : 35856
رئیس اتاق ملی صنعت آلومینیوم مکزیک گفت: صنعت آلومینیوم در حال استفاده از آخرین فناوری‌ها برای غلبه بر چالش‌های موجود در عرصه بین‌المللی است.
ارسال توسط : منبع : باشگاه آلومینیوم
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، صنعت آلومینیوم در مکزیک در حال حرکت به سمت دستیابی به ماشین‌آلات تمام اتوماتیک پیشرفته است.

نماینده ترانسفورماتورها، بازرگانان و بازیافت‌های آلومینیومی در مکزیک بیان کرد: سیستم‌های صنعت ۴٫۰ (که تکنیک‌ها و عملیات پیشرفته تولید را با فناوری هوشمند ترکیب می‌کند)، برای رقابت با بهترین‌های دنیا آماده است.

مشخص شد که مکزیک یک تامین‌کننده آلومینیوم توسعه یافته دارد. ما حضوری پررنگ از شرکت‌هایی داریم که به تولید محصولات نیمه‌تمام یا ثانویه از ریخته‌گری و اکستروژن اختصاص دارند.

وی تصریح کرد: ۱۲ هزار واحد اقتصادی مرتبط با آلومینیوم از شرکت‌های خرد گرفته تا بزرگ در مکزیک ثبت شده است. آن‌ها طیف گسترده‌ای در بازار و شرکت‌هایی هستند که از شمش گرفته تا محصولات خام و بازاریابی محصولات آلومینیومی اختصاص داده شده‌اند.

این فعال صنعت آلومینیوم مطرح کرد: بخش آلومینیوم فرصت بزرگی برای رشد و اشتغال است زیرا بازار به محصولات نیمه‌تمام مانند ورق، صفحات، پروفیل و حتی قطعات آلومینیومی برای مجموعه‌ای از بخش‌ها مانند فناوری، داروسازی، هوافضا، خودروسازی و ساخت‌وساز نیاز دارد. آلومینیوم وارد بازارهای بسیاری می‌شود و طیف محصولات آن گسترده است.

خولیو سزار مارتینز ریواس اظهار داشت: فرصت‌های تجاری برای دست‌اندرکاران بخش آلومینیوم به عرصه بین‌المللی نیز گسترش می‌یابد زیرا مکزیک معاهدات و توافق‌نامه‌های تجاری را با کشورهای اروپایی، آسیا، اقیانوسیه و آمریکای شمالی حفظ می‌کند.

وی تاکید کرد: مکزیک به دلیل نزدیکی به ایالات متحده آمریکا، به مقصد طبیعی برای توسعه‌های این چنینی تبدیل شده که فرصتی عالی برای دست‌اندرکاران صنعت آلومینیوم است.

سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی دریافتی مکزیک در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ با ارقام وزارت اقتصاد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲، ۴۸ درصد رشد داشته است. اتاق ملی صنعت آلومینیوم (کانالوم) در هفت مارس ۲۰۱۷ به عنوان یک نهاد مستقل برای مشاوره و همکاری بین صنعت و دولت برای ترویج و دفاع از فعالیت‌های این بخش در سطح ملی و بین‌المللی ظهور کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.