شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024 ساعت ×
البرز قطب قطعه‌سازی خودرو کشور
19 آبان 1400 - 13:29
شناسه : 20342
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در بازدید از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو، لوازم و مجموعه‌های خودرو در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گفت: هم‌اکنون ۹۹ واحد قطعه‌سازی خودرو در استان البرز فعال هستند و این استان به عنوان قطب قطعه‌سازی خودرو در کشور شناخته می‌شود.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رامین ربیعی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در جریان بازدید از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو که به صورت ویژه از غرفه‌های شرکت‌های آذین خودرو، اعظام و ساپکو انجام شد، اظهار داشت: این واحدها با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۹۷۰ میلیارد تومان امکان اشتغال‌زایی مستقیم برای بیش از هفت هزار نفر را فراهم نموده‌اند. در همین راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز حمایت از طرح‌های خودکفایی و داخلی‌سازی قطعات خودرو را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: برخی از قطعه‌سازان بزرگ استان توان و قدرت اجرایی لازم جهت ورود به عرصه تولید محصولات خودرویی را نیز دارند. لذا آمادگی لازم را داریم تا در صورت علاقه‌مندی این عزیزان به شکل جدی از این ایده در سطح استان البرز حمایت کنیم.

ربیعی بیان کرد: صنعت خودروسازی و به ویژه قطعه‌سازی خودرو از جمله صنایع پیشرو و اشتغال‌زا هستند که در صورت ایجاد زمینه‌های لازم جهت همکاری‌های مشترک میان آن‌ها و شرکت‌های توانمند دانش‌بنیان، می‌توانند گام‌های بزرگی برای توسعه این صنعت در سطح کشور بردارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه برنامه‌ریزی مناسب و اقدامات اثرگذاری برای ساماندهی بازار خودرو و توسعه صنعت خودرویی کشور در وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار است که به زودی می‌تواند اثرات خوبی بر روی این صنعت و صنایع وابسته به آن داشته باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.