سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
الزام اصلاح نحوه فعالیت معدن زغال‌سنگ کرمان
25 اردیبهشت 1401 - 14:13
شناسه : 27793
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: وضعیت فعلی معادن زغال‌سنگ کرمان، بیشتر حالت کارگاه‌داری دارد تا معدن‌داری و باید هرچه زودتر روند فعالیت این معادن، اصلاح شود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حسین عامریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد، روز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، در دیدار با اعضا هییت‌مدیره و مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ کرمان با بیان اینکه شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان باید نسبت به اجرای طرح‌های توسعه‌ای این شرکت همکاری لازم را داشته باشد اظهار داشت: از طرح‌های جدید و تاثیرگذار حمایت‌های لازم و کافی به بهترین نحو انجام می‌شود و مدیرعامل این شرکت نیز موظف است برای رفع مشکلات کارگران همچنین تامین منابع مالی برای انجام طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، به سرعت اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: بحث مهندسی منابع مالی در دستور کار قرار گرفته است و به همین علت نیز، باید در اسره وقت نسبت به جذب منابع مالی اقدام شود، اما کلیه امور اجرایی، درآمدزایی و پیشرفت معدن وابسته به جذب پول نیست و باید یک اقدام استراتژیک در این خصوص انجام داد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد، گفت: این شرکت باید حداکثر توان خود را در راستای مشخص کردن وضعیت بدهی و تسویه آن‌ها قرار دهد.

عامریان با بیان اینکه اگر مدیریت بر سر کار آمده، باتجربه و کارآمد باشد می‌تواند موجب پیشرفت، توسعه و درآمدزایی شود، بیان کرد: یکی از بحران‌های صندوق بازنشستگی فولاد، شرکت زغال‌سنگ بود که با مدیریت جهادی این شرکت توانستیم این بحران ها را به نحوه احسن مرتفع کنیم.

وی با اشاره به ضرورت رفع مشکلات کارگران زغال‌سنگ کرمان نیز، اذعان کرد: در این راستا، باید به ‌دنبال راه حل‌های اساسی، سریع و کم‌هزینه بوده و اتاق فکر برای طرح‌های پیشنهادی تشکیل شود.

برنامه‌ریزی برای جذب نیروی انسانی در زغال‌سنگ کرمان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد، ادامه داد: برنامه‌ریزی لازم برای استخدام نیروی انسانی جدید در شرکت زغال‌سنگ کرمان در حال انجام است که باید هر چه سریع‌تر سازوکار لازم در این زمینه مشخص شود. این سازوکار پس از تایید اعضای هییت‌مدیره و مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان، به منظور تایید نهایی و انجام امورات لازم و تایید مدیرعامل به صندوق بازنشستگی فولاد ارسال خواهد شد.

عامریان عنوان کرد: صندوق فولاد و شرکت دالاهو، تمام حمایت خود را از طرح‌های پیشنهادی و کارشناسی شده انجام می‌دهد؛ شرکت زغال‌سنگ کرمان تمام تلاش و توان خود را در عمل به بیانات رهبری به کار می‌گیرد و در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱، حرکت و در این زمینه به صورت جهادی اقدام کنند.

علی بابایی سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (دالاهو)، در خصوص جذب نیروی انسانی، گفت: برخی از نیروهای فعال در معادن زغال‌سنگ کرمان را، می‌توان بازنشست و نیروی جوان جایگزین آن‌ها کرد. این امر سبب ایجاد انگیزه در پرسنل خواهد شد.

معادن زغال‌سنگ هجدک راور، مکانیزه می‌شود

محسن شریفی مدیرعامل شرکت معادن‌زغال سنگ استان کرمان، تصریح کرد: دو طرح نیمه‌مکانیزه و مکانیزه برای معدن هجدک در دستور کار قرار گرفته است که با اجرای این طرح‌ها به صورت مکانیزه و با دستگاه، زغال‌سنگ را استخراج می‌کنیم. البته فعالیت مکانیزه در معادن زغال‌سنگ کرمان هزینه‌بر است، اما بایستی از این ظرفیت به صورت مطلوب بهره ببریم.

وی افزود: در زمینه مجموعه اداری و ستادی، مالی، کمیسیون و بهینه‌سازی کارهای مطلوبی انجام شده و از مهم‌ترین کارها در حال انجام زمان‌بندی و سرعت بخشیدن به فرایند دریافت مجوزهای معادن زغال حرارتی و… است.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان ادامه داد: یکی دیگر از مهم‌ترین کارها انجام امور ایمنی معادن است، چون زغال‌سنگ یکی از پرخطر ترین معادن کشور به شمار می‌رود، تامین ایمنی این معدن را نیز در دستور کارها قرار داریم.

شریفی مطرح کرد: مشکل نقدینگی و سرمایه‌درگردش شرکت زغال‌سنگ کرمان، یکی دیگر از چالش‌ها است و همچنین خطوط تولید ما هزینه‌بر بوده و نمی‌تواند از حداکثر ظرفیت خود استفاده کند. در کنار این موضوع، مشکل تهیه چوب را باید برای تامین ایمنی نیز مرتفع کنیم و با تجهیز معادن و کارخانه، باید با حداکثر توان کار کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیگیری فروش زغال‌سنگ و قراردادهای فروش، کاهش جریمه‌های شرکت، نصب سیستم مانیتورینگ و تجهیز و به‌روزرسانی معادن و تاسیس واحد مکانیک، از دیگر اقدامات جاری این شرکت محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.