دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
الزام مشارکت دانش‌بنیان‌ها در صنعت نفت
24 فروردین 1401 - 10:36
شناسه : 26567
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: توسعه صنعت نفت فناورانه به حساب می‌آید و تحقق این هدف، نیازمند مشارکت دانش‌بنیان‌ها و فناوری‌های نو در صنایع نفت و گاز است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا ورناصری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، درباره استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در توسعه صنعت نفت و گاز، اظهار داشت: با استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان، ظرفیت تولید چاه‌های کم‌بهره و کم‌بازده با هزینه‌های کم‌تر ممکن خواهد بود. همچنین استفاده از دانش‌بنیان‌ها در این صنعت، می‌تواند افزون بر تولید، ارزش افزوده، اشتغال‌زایی و ارزآوری مطلوبی برای کشور به ارمغان آورد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان با اصلاح ساختاری که در چرخه تولید، توزیع و انتقال ایجاد می‌کنند، تحول‌های بزرگی در بهینه‌سازی ایجاد خواهد کرد؛ این شرکت‌ها با توجه به ظرفیت‌هایی نظیر اقتصاد مبتنی بر دانش ‌بومی و اتکا به توان علمی و پژوهشی داخلی از ارکان افزایش ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی هستند.

عضو کمیسیون انرژی در پایان خاطرنشان کرد: ورود دانش‌بنیان‌ها به صنعت نفت در حال تسهیل بوده و مشارکت و همکاری صنایع با این شرکت‌ها نیز گسترش یافته است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.