پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
المهدی در مسیر رشد وشکوفایی
01 بهمن 1399 - 15:56
شناسه : 5512
استاندار هرمزگان با بیان اینکه شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس در حال حاضر یکی از بنگاه‌های قوی و موفق کشور است، گفت: شاهد رشد و‌شکوفایی این شرکت با نوسازی، بهسازی و اورهال کردن آن و خیزی که برای صنایع پایین دست برداشته هستیم.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از تابناک، فریدون همتی در گرامیداشت مراسم یکم بهمن، دومین سالگرد مدیریت شرکت آلومینیوم المهدی توسط گروه مپنا با قدردانی از مدیرعامل، معاون، پرسنل وکارگران شرکت آلومینیوم المهدی، اظهار کرد: با استقرا گروه مپنا، وضعیت آلومینیوم المهدی روزبه روز در حال بهتر شدن است و در مسیر شکوفایی قرار دارد.
وی در ادامه افزود: آلومینیوم با خیزی رو به رشدی که به صنایع پایین دست برداشته است، مزایای فراوانی دارد که پرهیز از خام فروشی، اشتغالزایی و ارزش افزوده و… را به همراه دارد.
استاندار هرمزگان با قدردانی از مدیرعامل این شرکت در توجه به استفاده از نیروهای بومی در حوزه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: تاکید ما بر این است که در بخش‌ها و حوزه‌های گوناگون از نیروهای بومی، نخبه و توان مند استفاده شود.
همتی بیان کرد: وضعیت فعلی و برنامه‌های آینده شرکت آلومینیوم المهدی که توسط مدیرعامل شرکت تبیین شد، رضایت بخش و بسیار امیدوارکننده است.
وی با بیان اینکه برخی از واحدهایی که به بخش خصوصی در کشور واگذار شده بود چالش برانگیز بوده اند، ابراز کرد: در هرمزگان نیز، چالش‌هایی آلومینیوم المهدی، کشتی سازی، بندرشهید رجایی وفعالیت‌های گمرکی را تهدید می کرد که با مدیریت‌ اوضاع و تصمیمات صحیح توانستیم بر مشکلات غلبه کنیم و در این بین از دستگاه قضایی به دلیل همراهی کامل برای رفع چالش ‌ا نیز قدردانی می‌کنیم.
استاندار هرمزگان، خاطرنشان کرد: از مردم می خواهیم در مصرف برق صرفه جویی کنند تا برق بنگاه‌های اقتصادی با کاهش یا قحطی روبه رو نشود، زیرا عدم رعایت مصرف باعث کاهش تولید، صادرات و اشتغال مواجه می شود.
وی گفت: درآمد اصلی شهرداری‌ها از ارزش افزوده است که بیشتر آن از صنایع اخذ می شود و در صورتی که صنایع با کاهش مصرف برق و در نتیجه تولید و صادرات مواجه شوند، درآمد شهرداری‌ها نیز کاهش می یابد‌‌.
همتی با قدردانی از مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی در توجه به رفاهیات و خواسته‌های پرسنل شرکت در بخش‌های مختلف، افزود: توجه به پرسنل و کارگران باعث افزایش انگیزه، بازدهی و تعلق خاطر کارکنان به مجموعه می شود.
استاندار هرمزگان، اظهار امیدواری کرد: برنامه‌های توسعه‌ای آینده شرکت که توسط مدیرعامل مطرح شد‌ بسیار مسرت بخش است و شاهد‌ رشد و شکوفایی روزافزون این صنعت مهم در کشور باشیم.
مدیر عامل شرکت آلومینیوم المهدی نیز در این مراسم با قدردانی از حمایت‌های استاندار هرمزگان، گفت: بیش از ۹۰ درصد مواد اولیه را وارد می کنیم که گمرک و بنادر همراهی لازم را در این بخش دارند.
حمید مهتدی، افزود: در ابتدای تحویل گیری شرکت، ۱۰۶ دیگ روشن بود که در حال حاضر با تلاش مجموعه به ۳۴۰ دیگ رسیده است و تولید شمش آلومینیوم هم از ۴۳۱۸ تن به ۱۳هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.
وی در ادامه بیان کرد: آند خام، درآمد و تناژ در این مدت افزایش یافته است و در سال ۹۷ مبلغ ۴۰ میلیارد تومان، در سال ۹۸، ۳۱۶ میلیارد تومان و سال جاری ۵۸۶ میلیارد تومان تا کنون از مطالبات پرداخت شده است.
مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی از آماده سازی، لاینینگ و ترمیم ۳۳۸ دیگ جهت ورود به مدار توليد خبر داد.
وی با بیان اینکه مجموع پرسنل شرکت تعداد ۲۰۳۶ نفر است، افزود: بخشي از پرسنلی که با ۲۰ سال سابقه کار با قانون مشاغل سخت وزیان آور بازنشسته می شوند، در حوزه های مختلف از تجربه شان استفاده می شود.
مهتدی ابراز کرد: اولین شرکت در گروه مپنا هستیم که احکام پرسنلی و…. را با امضای الکترونیکی انجام می‌دهیم.
مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی گفت: ۵۴۷ دانشجو در ۹ رشته جدید در دانشگاه علمی کارکربردی آلومینیوم المهدی مشغول به تحصیل هستند واز طرفی دیگر به حوزه خدمات و امکانات رفاهی پرسنل توجه ویژه ای داریم.
وی خاطر نشان کرد: با شیوع کرونا و برای حفاظت از سلامت کارکنان جزو اولین شرکت هایی بودیم که ماسک، دستکش و الکل و… را بین کارکنان توزیع کردیم و بحمد الله فوتی و حتی بستری کرونایی در این مجموعه نداشتیم.
مهتدی از افتتاح مرکز طب کار و همیار کارکنان و استقرار روانشناس به منظور شناسایی مخاطرات روحی و روانی پرسنل در آلومینیوم المهدی خبرداد وافزود: این کار ثاثیر بسزایی در محیط کار برای پرسنل دارد.
وی با بیان اینکه به نظام پیشنهادت توجه ویژه ای داریم واز آن استقبال می کنیم،‌ خاطرنشان کرد: معتقدیم پرسنل شرکت بین‌المللی همچون آلومینیوم بایستی به دانش بین‌المللی تجهیز و مسلح شوند.
مهتدی گفت: ساماندهی، توسعه و نگهداری ۱۲۰ هکتار فضای سبز در مجموعه شرکت داشتیم که این روند ادامه می یابد.
مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی با‌ اشاره به اینکه اجرای ۱۶ پروژه توسعه ای را در برنامه داریم و تولید ورق را یکی از برنامه‌های پیش رو دانست و گفت: طرح تولید آلومینا از بوکسیت خارجی شرکت آلومینیوم المهدی را دیگر برنامه‌های این شرکت خواند.
وی طراحی دیگ ۴۵۰ کیلوآمپری را توسط متخصصان این شرکت را گامی بزرگ در جهت پیشرفت تکنولوژی صنعت آلومینیوم در کشور خواند و افزود : برای نخستین بار در کشور این طرح اجرا می شود و خط سوم تولید در آلومینیوم المهدی را با به کارگیری دانش این مجموعه راه اندازی می کنیم.
وی درپایان به مشخصات فنی طراحی این دیگ پرداخت و گفت: میزان تولید روزانه هر دیگ ۳۴۰۵ کیلوگرم است و با راندمان ۹۴ درصدی، تعداد آند ۴۸ و تعداد کاند ۲۶ است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.