پنج شنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 11 April , 2024 ساعت ×
انتشار اوراق مرابحه توسط فولاد خوزستان
06 اسفند 1401 - 9:44
شناسه : 33700
با مجوز رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت فولاد خوزستان (نماد بورسی فخوز) برای نخستین‌بار در ایران، اقدام به انتشار اوراق مرابحه با تکیه بر رتبه اعتباری می‌کند.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، اوراق مرابحه با تکیه بر رتبه اعتباری یک روش تامین مالی برای شرکت‌های بزرگ و خوشنام است تا بر اساس رتبه اعتباری خود و بدون نیاز به توثیق سهام و همچنین بدون نیاز به ضامن بانکی، بخشی از سرمایه در گردش خود را تامین کنند. انتشار این اوراق هزینه مالی شرکت‌ها را کاهش و نقدینگی را به سمت تولید سوق می‌دهد.

مبلغ انتشار این اوراق مرابحه ۳۰۰۰ میلیارد تومان و به‌ منظور تامین سرمایه در گردش به منظور خرید مواداولیه مورد نیاز فولاد خوزستان است. دوره عمر اوراق مرابحه این شرکت، ۳ سال و با نرخ سود ۱۸درصد سالیانه با مواعد پرداخت هر ۳ماه یک بار از تاریخ انتشار است.

فولاد خوزستان نخستین شرکتی است که از ابزار مالی انتشار اوراق مرابحه با تکیه بر رتبه اعتباری استفاده می‌کند. مدت عرضه این اوراق سه روز و شیوه عرضه بر اساس قیمت بازار (به روش ثبت سفارش) خواهد بود.

تعداد اوراق در دست انتشار نیز ۳۰ میلیون ورقه و مبلغ اسمی هر ورقه ۱۰۰ هزار تومان است. کف قیمت پیشنهادی هر ورقه نیز ۱۰۰ هزار تومان و سقف آن ۱۲۰ هزار تومان است.

متعهدین پذیره‌نویسی اوراق مرابحه شرکت فولاد خوزستان کنسرسیومی از شرکت‌های تامین سرمایه نوین، تامین سرمایه تمدن، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، تامین سرمایه امید و گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما هستند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.