یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
انتقال آب خلیج‌فارس به گل‌گهر گامی نو در حوزه معدن
14 آبان 1399 - 4:55
شناسه : 1079
ابرپروژه انتقال آب خلیج‌فارس به منطقه گل‌گهر سیرجان و فلات مرکزی ایران که اکنون در آستانه افتتاح رسمی آن قرار داریم، یکی از دستاوردها و افتخارات مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌شمار می‌رود و مزیت‌های فراوانی‌ برای منطقه و کشور دربر دارد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، با اجرای این طرح، شیرین‌سازی آب دریا در کنار خلیج‌فارس انجام و آب برای مصرف صنایع استان‌های هرمزگان، کرمان و یزد تأمین می‌شود و اجرایی شدن تامین آب از دریاهای آزاد توسط شرکت‌های صنعتی و صنایع معدنی، گامی نو و عملی برای استقلال آبی بخش معدن از منابع زیرزمینی و حفظ محیط‌زیست است.

مهم‌ترین ویژگی این طرح تاثیر مثبت بر روند توسعه مناطق جنوبی و فلات مرکزی کشور و توسعه و سازندگی با تامین پایدار آب برای بخش صنعت و شرب، در ۳ استان هرمزگان، کرمان و یزد می‌باشد که جزء کم‌آب ترین استان‌های کشور هستند. همچنین ویژگی مهم دیگر این طرح در کنار ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های انتقال آب تا سه برابر ظرفیت موجود در حوزه شیرین‌سازی، آب‌گیری، سازه‌های دریایی، آزادسازی مسیر و همچنین توانمندسازی نیروهای داخلی در بخش مشاوره، پیمانکاری و مهندسی است.

توانمندسازی سازندگان داخلی و خودباوری ملی از طریق عقد قرارداد با سازندگان داخلی تجهیزات پیشرفته پمپ‌ها و الکتروموتورها، شیرهای بزرگ صنعتی و …. و ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم از دیگر ویژگی‌های مثبت اجرای این طرح بزرگ فراملی است.

به پشتوانه تامین زیرساخت آب، توسط شرکت گل‌گهر تنها در سال گذشته و امسال حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال طرح در منطقه گل‌گهر افتتاح شد و بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان طرح نیز آماده افتتاح است و بالای ۷۰ هزار میلیارد تومان طرح نیز آماده کلنگ‌زنی می‌باشد که این حجم عظیم توسعه و سرمایه‌گذاری به مدد تامین آب و زیرساخت‌های صنعت امکان‌پذیر شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.