دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
انتقال لوله‌های جداری میدان نفت فروزان آغاز شد
27 خرداد 1400 - 12:13
شناسه : 13908
مدیرعامل گروه پتروپارس: مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: با حمل و بارگیری نخستین محموله از لوله‌های جداری موردنیاز پروژه ازدیاد برداشت میدان نفتی فروزان، گام‌به‌گام بر سرعت روند اجرای این پروژه افزوده می‌شود.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حمیدرضا مسعودی مدیرعامل گروه پتروپارس با اشاره به اینکه از مهم‌ترین تجهیزات موردنیاز در حفاری چاه‌های نفت، لوله‌های جداری هستند که با قطرهای مختلف درون چاه قرار می‌گیرند، اظهار داشت: خرسندیم که نخستین محموله این تجهیزات از سوی یک شرکت ایرانی تولید و پس از انجام تست‌های فنی، برای نصب در میدان فروزان راهی بوشهر شده است.

وی در مورد چگونگی انجام تعهدات و زمان‌بندی تولید و تحویل این محصول، افزود: براساس قراردادی که بهمن‌ماه سال گذشته با یک شرکت لوله‌سازی داخلی منعقد شد. مرحله نخست این لوله‌ها آماده و به موازات اجرای حفاری‌ها و در ماه‌های آتی باقی‌مانده لوله‌ها مرحله به مرحله تولید و تحویل داده می‌شوند.

مدیرعامل گروه پتروپارس با بیان اینکه سیاست‌گذاری و راهبرد شرکت پتروپارس حمایت از کالای ایرانی و ظرفیت‌سازی برای توانمندی شرکت‎‌های داخلی است، گفت: شرکت مذکور تنها مجموعه ایرانی تولیدکننده این نوع لوله‌ها در کشور محسوب می‌شود که کیفیت محصولات آن مورد تایید وزارت نفت است.

مسعودی در پایان با تاکید بر اینکه بیش از ۸۵ درصد کالاها و خدمات مورد استفاده در میدان نفتی فروزان از داخل کشور تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: بی‌شک اعتماد به توانمندی سازندگان داخلی سبب رشد و گسترش آن‌ها و افزایش اشتغال برای جوانان و متخصصان داخلی و کاهش وابستگی می‌شود.

شایان ذکر است که میدان مشترک فروزان در ۱۰۰ کیلومتری بوشهر و در مرز آبی ایران و عربستان در خلیج‌فارس قرار دارد و براساس شرح کار این پروژه با حفر و تعمیر ۲۶ حلقه چاه، تولید این میدان حدود ۱۲ هزار بشکه نفت در روز افزایش خواهد یافت که حدود ۹ هزار بشکه از آن در سال اول اجرا محقق می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.