یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
انجام ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع اکتشافات معدنی تا پایان سال
10 آبان 1399 - 7:48
شناسه : 942
رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اعلام کرد: امسال در ۶ ماهه نخست ۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف ذخایر معدنی شامل شناسایی، پی جویی، اکتشاف عمومی و تفصیلی انجام شد که این رقم تاپایان سال به ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع خواهد رسید.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، دکتر علیرضا شهیدی اعلام کرد: بر اساس برنامه دستیابی به هدف ۱۱۵ هزار کیلومتر مربع اکتشاف ذخایر معدنی برای امسال پیش بینی شده که با مشارکت بخش خصوصی و منابع عمومی دولت تا قبل از پایان دولت دوازدهم محقق خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تهیه نقشه زمین شناسی کاربردی در مقیاس های مختلف (خشکی و دریا) در ۶ ماهه ابتدایی ۹۹ بالغ بر ۳۰ ورقه نقشه – گزارش بود که نزدیک به ۶۴ درصد هدف کمی برنامه که ۴۷ ورقه نقشه – گزارش پیش بینی شده، تحقق یافت.

رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور افزود: این سازمان با استفاده از فناوری های روز دنیا و تجربه بومی سازی شده، تحول فزاینده ای را از لحاظ نرخ اکتشاف و شناسایی ذخایر جدید معدنی و رسیدن به رکورد جدید در دولت دوازدهم پیش بینی کرده است.

شهیدی با اشاره به اقدامات این سازمان در زمینه تهیه نقشه های مهندسی و مخاطرات زمین شناختی و زیست محیطی، خاطر نشان کرد: هدف کمی پیش بینی شده برای امسال دستیابی به ۳۰ گزارش – ورقه نقشه است که در ۶ ماهه ابتدایی ۹۹ بالغ بر ۲۲ گزارش – ورقه نقشه به میزان نزدیک به ۷۵ درصد هدف برنامه محقق شد. سال گذشته، در حوزه تهیه نقشه های مهندسی و مخاطرات زمین شناسی مانند زلزله، ریزگرد، سیل، فرونشست، تغییرات اقلیم و دریایی نیز ۳۵ ورقه نقشه تهیه شد که تعداد نقشه های زمین شناسی کاربردی تهیه شده بالغ بر ۴۷ ورقه نقشه می شود که هدف تعیین شده را محقق کرد.

بر اساس اعلام سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ضمن یادآوری میزان برداشت های ژئوفیزیک هوایی که برای سال گذشته هدف گذاری شده بود به میزان ۳۰ هزار کیلومتر خطی، گفت: با انجام ۳۵ هزار کیلومتر خطی از برنامه هدف گذاری شده نیز فراتر اجرا شد. امسال اکتشاف به روش ژئوفیزیک هوایی (برداشت، پردازش، تعبیر و تفسیر، مدلسازی و معرفی مناطق امیدبخش) هدف ۳۵ هزار کیلومتر خطی تعریف شده که در نیمه نخست امسال نزدیک به ۶۳ درصد و به میزان ۲۲ هزار کیلومتر خطی تحقق یافت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.