شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
انقلابی بزرگ در فولاد اکسین
10 آذر 1400 - 9:31
شناسه : 21178
مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان در مراسم آغاز به کار تولید ورق‌های فولادی API ۵LX۸۰PSL۲ گفت: برای اولین بار در کشور و خاورمیانه ورق‌های فولادی گرید API ۵LX۸۰PSL۲ تولید خواهند شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد اکسین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امین آسیابان مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان در مراسم آغاز به کار تولید ورق‌های فولادی API ۵LX۸۰PSL۲ که برای اولین بار در کشور انجام می‌شود، اظهار داشت: شرکت فولاد اکسین خوزستان، برای رفع نیاز صنعت نفت و گاز کشور راه‌اندازی شد، بنابراین رسالت اصلی آن رفع نیاز این صنعت در تولید ورق‌های فولادی خطوط لوله انتقال نفت و گاز و مخازن ذخیره و تحت فشار است.

وی افزود: در سال‌های اخیر با همکاری فولادمبارکه اصفهان، تولید ورق‌های API ۵LX۴۲PSL۲ تا API ۵LX۸۰PSL۲ که امروز برای اولین بار در کشور تولید آزمایشی آن انجام می‌شود را آغاز کردیم. موارد مختلف و نمونه‌های زیادی از این همکاری‌ها داشتیم که مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین آن‌ها، تولید ورق خط لوله انتقال نفت خام صادراتی از گوره به جاسک بود که فولادمبارکه، فولاد اکسین و سه کارخانه لوله‌سازی در آن نقش داشتند؛ این بدان معناست که در تامین مواد اولیه خطوط لوله در سراسر کشور هیچ نیازی به واردات کالا نداریم.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان، گفت: بسیار باعث خرسندی است که کشور توانست در این زمینه مهم صنعتی جزو  ۱۰ کارخانه برتر جهان قرار گیرد لذا سعی کردیم که این کار را متوقف نکنیم. محصولی که امروز تولید آزمایشی آن انجام می‌شود، تا به حال تولید نشده بود.

آسیابان بیان کرد: فولاد اکسین این اقدام را با همکاری فولادمبارکه در تولید و تامین اسلب مورد نیاز با موفقیت به انجام رساند و انشالله پس از حصول نتایج، این مرحله را به تولید لوله در سایر لوله‌سازی‌های کشور خواهد رساند و در نهایت به صورت پایلوت در اختیار شرکت ملی گاز ایران قرار خواهیم داد تا پس از مشخص شدن نتیجه، تصمیم‌گیری لازم در خصوص استفاده از این گرید در خطوط لوله سراسر کشور در وزارت نفت اتفاق بیفتد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این محصول به لحاظ کیفی نسبت به گونه فولادی پیشین خود ارتقا پیدا کرده و مزایایی که در بر دارد شامل کاهش وزن خط لوله و کاهش هزینه است و بر میزان فعالیت‌های جانبی تاثیرگذار خواهد بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.