دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
انقلابی نوین در فولاد سبا
04 مرداد 1400 - 13:19
شناسه : 15521
مدیرعامل شرکت فولادمبارکه از روند تکمیل پروژه نصب قفسه شماره 7 و نوسازی و تعویض اتوماسیون نورد گرم و همچنین ریومپ خط ریخته‌گری شماره یک مجتمع فولاد سبا بازدید کرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه در بازدید از پروژه نصب قفسه شماره ۷ و نوسازی و تعویض اتوماسیون نورد گرم و همچنین ریومپ خط ریخته‌گری شماره یک مجتمع فولاد سبا با اشاره به اهمیت این پروژه‌ها، اظهار داشت: توسعه این پروژه‌ها از خردادماه امسال در یک بازه ۴۵ روزه هدف‌گذاری شده بود که خوشبختانه با همت و تخصص تلاشگران مجتمع فولاد سبا این مهم حتی چهار روز پیش از موعد مقرر به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به وجود عوامل بازدارنده از جمله تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا در پروژه تکمیل توسعه نوردگرم و ریخته‌گری مجتمع فولاد سبا، افزود: با اجرای پروژه نصب قفسه ۷ نورد گرم این مجتمع ضمن تسهیل نوردکاری، کیفیت ورق‌های تولیدی نیز افزایش می‌یابد؛ خط ریخته‌گری شماره یک مجتمع فولاد سبا همچون خط شماره دو به‌روزرسانی شده که بی‌شک در تحقق افزایش میزان تولید در سال جاری نقش موثری خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه ضمن قدردانی از تلاش متخصصان و پرسنل مجتمع فولاد سبا و کلیه پیمانکاران این مجتمع، گفت: بی‌شک تلاش کارشناسان فولاد سبا در تحقق این توسعه موثر بوده است و امیدوارم در این مجتمع بتوانیم با تمام توان به ظرفیت هدف‌گذاری‌شده تولید در سال جاری دست یابیم.

افزایش ظرفیت اسمی تولید فولاد سبا طی سال جاری

مصطفی عطایی‌پور مدیر مجتمع فولاد سبا نیز با اشاره به بهره‌برداری از این پروژه‌ها، بیان کرد: با انجام ریومپ ریخته‌گری خط شماره یک، افزایش ضخامت تختال از ۶۲ به ۷۵ میلی‌متر و تختال ورودی به نورد از ضخامت ۵۰ به ۵۵ تا ۶۰ میلی‌متر، موفق به تولید ظرفیت اسمی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن  فولاد خواهیم شد.

وی ضمن ابراز امیدواری برای رسیدن به ظرفیت تولید دو میلیون تن فولاد طی سال‌های آتی با اعمال تغییرات در این واحد صنعتی، ادامه داد: یکی از مواردی که برنامه توسعه پنج ساله اخیر در این واحد صنعتی را به تاخیر انداخت، عطش بازار به تولید ورق بود.

مدیر مجتمع فولاد سبا در پایان خاطرنشان کرد: توسعه اصلاحات و تکمیل خطوط نورد گرم با اعتمادبخشی مدیرعامل شرکت فولادمبارکه، همت بالای پرسنل فولاد سبا، پیمانکاران مربوطه و همچنین همکاری سایر متخصصان شرکت فولادمبارکه تحقق یافت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.