چهارشنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۱ Wednesday, 25 January , 2023 ساعت ×
اهدای تندیس زرین نوآوری ۱۴۰۰ به شرکت فولاد خوزستان
23 اسفند 1400 - 14:39
شناسه : 25752
در اختتامیه ششمین جشنواره نوآوری برتر ایرانی که صبح روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۰ با معرفی ۲۸ نوآوری برتر از شرکت‌های ایرانی در سالن جابربن‌حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، پس از بررسی و ارزیابی فرایندهای نوآوری، محصول اسلاید گیت پاتيل مذاب تايپ CS80 شرکت فولاد خوزستان را به‌ عنوان محصول نوآور و برتر معرفی کرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن بازدید از نمایشگاه جانبی جشنواره نوآوری برتر ایران و تمجید از نوآوری‌های کشور، اظهار داشت: ما به عنوان یکی از ارکان پیشرفت اقتصادی محتاج نوآوری هستیم. برخلاف چند دهه گذشته که سبک اقتصاد و کسب ‌و کار اجازه حضور طولانی مدت بدون نوآوری در بازار را می‌داد در حال حاضر در دورانی زندگی می‌کنیم که بدون تمرکز رکنی بر مساله نوآوری قابلیت ادامه حیات و بقا در اکوسیستم اقتصادی میسر نیست.

وی با تبیین این موضوع افزود: در واقع بازیگر اقتصادی بدون نوآوری در زمان کوتاهی به راحتی از چرخه اقتصاد حذف خواهد شد بنابراین باید به مقوله نوآوری به چشم یکی از اصول پیشرفت اقتصادی نگاه شود.

وزیر اقتصاد در خصوص نوآوری در وزارت امور اقتصادی و دارایی، گفت: یکی از اهدافی که در وزارت امور اقتصادی و دارایی از مساله اصلاح مجوزهای کسب‌وکار دنبال می‌کنیم، سهولت در ورود به کسب‌‌ و کارها است تا در فضایی که رقابت و امکان ورود ساده به بازار وجود دارد آن‌هایی پیشرو بمانند که نوآوری و کیفیت و مزیت‌های قیمتی مطلوب‌تری دارند.

وجود بیش از ۵۰۰ شرکت در ناحیه نوآوری

رسول جلیلی سرپرست دانشگاه شریف با تاکید بر لزوم اعتماد و اختصاص پروژه‌های دولتی به متخصصین داخلی و حمایت از آن‌ها، بیان کرد: کشور نیازمند ابرکارآفرینان امیدوار است. ما ابرکارآفرین می‌سازیم، اما متاسفانه ابرپروژه‌ها را به کشورهای خارجی می‌سپاریم. در ناحیه نوآوری شریف بیش از ۵۰۰ شرکت وجود دارد که تعدادی از آن‌ها شرکت‌های بزرگی هستند، اما به دلیل عدم اعتماد به آن‌ها در پروژه‌های بزرگ انگیزه خلاقیت و نوآوری در آن‌ها کاهش می‌یابد و ما شاهد افزایش تقاضا برای مهاجرت نخبگان هستیم. لذا خواستار این هستیم که متخصصان و نوآوران داخلی را تشویق کنید و به توانمندی‌های آنان اعتماد داشته باشید.

در ۴ بخش بررسی لازم صورت گرفت

هادی اسدی رییس کمیته اجرایی ششمین جشنواره نوآوری برتر ایرانی، در مراسم اختتامیه این جشنواره، عنوان کرد: این رویداد ضمن شناسایی و ارزیابی نوآوری‌های برتر ایرانی به دنبال معرفی و قدردانی از شرکت‌های نوآور و جریان‌سازی در راستای ارتقای فرهنگ نوآوری در کشور است.

وی ادامه داد: اهداف اصلی جشنواره شناسایی، انتخاب، ممیزی و احراز شرایط برترین نوآوری‌های شرکت‌های ایرانی است. این اقدام در چهار بخش نوآوری در محصول، نوآوری در خدمت، نوآوری در فرایند و نوآوری در کسب‌وکار، زمینه معرفی و تقدیر از تلاشگران حوزه صنعت و کسب‌ و کار را فراهم کرده و از طریق شناخت نقاط قوت و قابل بهبود، ضمن ارائه باز خور به شرکت‌ها به نهادینه کردن و بلوغ فرایندهای نوآوری و توسعه محصول جدید در شرکت‌های ایرانی کمک می‌کند.

گفتنی است، اسلاید گیت پاتیل مذاب مکانیسم کنترل جریان مذاب است و بومی‌سازی آن برای اولین بار در شرکت فولاد خوزستان با همکاری واحدهای تحقیق و توسعه و بخش فولادسازی و یک شرکت دانش‌بنیان صورت گرفت، که در تست میدانی عملکرد عالی از خود نشان داده و دانش فنی آن هم‌اکنون در اکثر شرکت‌های فولادسازی مورد استفاده قرار گرفته است و در ممیزی به عمل آمده در مدیریت تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی و با احصا شرایط و تکمیل مستندات مربوط این موفقیت حاصل شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.