چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
اکسین، به دنبال توسعه سبد محصولات خود
10 شهریور 1400 - 11:06
شناسه : 16955
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان عنوان کرد؛ مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: این شرکت توانست اورهال و تعمیرات اساسی خط تولید را به اتمام برساند و در این راستا طی ماه‌های آینده برای تولید محصولات آمادگی لازم را دارد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امین آسیابان مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به حوزه فعالیت این مجموعه فولادی، اظهار داشت: شرکت فولاد اکسین خوزستان در راستای تامین حلقه گمشده زنجیره تامین صنایع نیازمند به ورق‌های عریض فولادی و عملیات حرارتی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی و ساختمانی از سال ۱۳۸۸ آغاز به کار کرد.

وی افزود: مشابه محصولات تولیدی اکسین در سال‌های گذشته عمدتا وارداتی بودند و به دلیل عدم توجه به توانمندی و رسالت احداث این کارخانه جهت رفع نیازهای صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر صنایع تا پیش از انجام پروژه خط لوله گوره به جاسک، نقش قابل‌توجهی در تولید محصولات خاص و مورد اشاره نداشتیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور و عدم امکان واردات ورق‌های فولادی؛ با اعتماد به توان داخلی، متخصصان این شرکت تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کرده و در پروژه‌های ملی و استراتژیک کشور به رسالت خود جامه عمل پوشاندن و توانستند به خوبی نقش آفرینی کنند و همگام با آن، سبد تولید محصولات خود را مطابق رسالت اصلی شرکت به ورق‌های فولادی آلیاژی و API (خطوط لوله انتقال نفت و گاز) اختصاص دهند که این دستاورد علاوه بر سودآوری بسیار بالا برای اکسین، موجب تکمیل زنجیره فولاد و جلوگیری از خروج ارز از کشور شد.

آسیابان بیان کرد: دستیابی به تولید انبوه ورق‌های API تنها بخشی از تولیدات استراتژیک و راهبردی اکسین است در حالی که این مجموعه توان تولید محصولات فولادی دیگر در زمینه ورق‌های مورد نیاز مخازن تحت فشار و ذخیره نفت و گاز، صنایع دریایی و کشتی‌سازی، سازه‌های فلزی عظیم، ورق‌های ضد سایش و….. را دارد و در همین راستا طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، ضمن نگهداشت شرایط حاضر به دنبال توسعه سبد خود در سایر بازارهای داخلی و خارجی است.

وی در تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در این شرکت، ادامه داد: با توجه به الزام کاهش مصرف و قطعی برق در نیمه دوم تیرماه تا نیمه‌ اول مردادماه، برنامه‌ریزی انجام اورهال و تعمیرات اساسی خط تولید توسط متخصصان این شرکت انجام شد و در همین راستا فعالیت‌ها و اقدامات تاثیرگذاری در جهت افزایش آماده به کاری خط تولید صورت گرفت که برخی از این اقدامات در ۱۰ سال گذشته انجام نشده بود. لذا امیدواریم با آماده به کاری صورت گرفته در تجهیزات، طی ماه‌های پیش رو اقدامات خوبی در این مجموعه جهت تولید محصولات پیش‌بینی شده انجام شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان، اذعان داشت: از دیگر اقدامات شرکت طی چند ماه گذشته می‌توان به استقرار ترانس مالکیتی پست برق، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و اجرای طرح جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران با هدف صیانت از سرمایه انسانی اشاره کرد.

آسیابان در پایان خاطرنشان کرد: در بحث کرونا علاوه بر اینکه اقدامات لازم و تجهیزات مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع این بیماری در اختیار پرسنل و خانواده آنان قرار گرفت، کمیته مقابله با کرونا دائما جلسات لازم برای مقابله با این ویورس را برقرار می‌کند. لذا فولاد اکسین همواره به دنبال افزایش سطح رضایتمندی ذی‌نفعان خود است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.