چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
اکوپارک مجتمع فولاد خراسان به نام شهید «فخری زاده» نامیده شد
16 آذر 1399 - 6:18
شناسه : 2593
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان پیش از ظهر امروز و در بازدید از اکوپارک در حال احداث این شرکت، از نامگذاری این مجموعه زیست محیطی به نام «شهید فخری زاده» خبر داد.
ارسال توسط :
پ
پ

کسری غفوری در این بازدید، که پیش از ظهر امروز ۱۵ آذرماه صورت گرفت، با گرامی داشت یاد دانشمندان هسته ای شهید کشورمان، بیان کرد: شهدای هسته ای گوهرهای درخشان و نمایان کننده مسیر عزت، استقلال طلبی و میهن دوستی مردم ایران هستند و اگر چه شهادت هر یک از این عزیزان برای مردم ما تلخ و لطمه ای بزرگ است اما مسیر پیشرفت و توسعه علم و فناوری در ایران با این حرکات دشمنان مستاصل کشور و نظام دچار وقفه نخواهد شد و زنجیره دانش و پژوهش ایجاد شده به برکت وجود فرزندان اندیشمند این سرزمین استمرار خواهد داشت.

مدیرعامل فولاد خراسان، با بیان این که گرامی داشت یاد شهدا، سرمایه ای معنوی برای حفظ مسیری است که ایشان آغازگر و تداوم بخش آن بوده اند، دستور داد که اکوپارک در حال احداث شرکت به نام این شهید والامقام نامگذاری گردد تا خانواده ها و فرزندان این دیار که در آینده از این امکان زیست محیطی برخوردار می شوند، یاد و نام این شهید را به خاطر بسپارند و اهداف و آرمان های وی و دیگر شهدای هسته ای را در لوح جان خویش حک کنند.

گفتنی است اکو پارک فولادخراسان، مجموعه­ای زیست محیطی است که در آن دریاچه مصنوعی، فضای سبز، امکانات ورزشی و… با هدف برخورداری خانواده بزرگ فولاد خراسان و همشهریان در حال احداث است.

به گفته کارشناسان با توجه به شرایط اقلیمی و تنوع زیستی موجود در فضای پیرامونی مجتمع فولاد خراسان، این اکو پارک می تواند کمک شایانی به حفظ محیط زیست و حراست از گونه های گیاهی، جانوری و نیز بازچرخانی آب مورد مصرف در سایت صنعتی و آبیاری پوشش گیاهی و فضای سبز داخل سایت صنعتی داشته باشد. 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.