سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 6 June , 2023 ساعت ×
ایجاد شهرک تخصصی طلاوجواهر در استان اصفهان
01 اسفند 1401 - 14:02
شناسه : 33543
احسان شهیر، مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری اصفهان گفت: شهرک تخصصی طلا و فلزات گران‌بها به‌عنوان یکی از ۹ طرح پیشران اقتصادی این استان است که تحقق آن، به توسعه و رونق تولید و اشتغال بیش از پیش در اصفهان منجر خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، احسان شهیر در این خصوص گفت: شهرک طلا و فلزات گران‌بها به‌عنوان یکی از اولویت‌ها و پیشران‌های استان اصفهان است که به‌طور همه‌جانبه و متناسب با زمان و مکان مورد توجه قرارگرفته و بطور کامل بر اساس سند آمایش استان طراحی شده است.
مدیر کل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: دهکده لجستیک، شهرک شیمی پارک، شهرک پوشاک و مناطق ویژه اقتصادی از دیگر طرح‌های پیشران این استان است که برنامه منظمی برای هر کدام از آنها طراحی شده است تا به نتیجه مطلوب برسند.
وی ادامه داد: برخی از این طرح‌ها بیش از ده‌ها سال متوقف شده بود و تنها از دولتی به دولت دیگر منتقل می‌شدند.

دستگاه‌های اجرایی مرتبط و مسئول با طرح شهرک تخصصی طلا و فلزات گران‌بها که شامل سازمان صمت، شرکت شهرک‌های صنعتی، اتحادیه‌های بخش خصوصی مرتبط از جمله اتاق بازرگانی، اتحادیه طلا، انجمن طلا، انجمن صادرکنندگان محصولات طلا است، باید با هم‌فکری و تعامل با هم، یک طرح ملی را در این استان رقم بزنند.
وی بیان کرد: هم اینک قدم اول برای هم‌فکری و تعامل انجام شده است و امیدواریم تا سه هفته آینده الگوی نهایی این طرح ارائه شود و این شهرک با تلاش همه دست‌اندرکاران در استان اصفهان افتتاح شود.

بر اساس این گزارش، جانمایی شهرک تخصصی طلاوجواهر استان، در مجاورت شهرک صنعتی جی و در مسیر فرودگاه اصفهان است و قرارداد واگذاری زمین آن نیز از اراضی معادن اطراف انجام شده است.

از سال ۱۳۸۶ کلنگ تاسیس شهرک طلاوجواهر در شرق اصفهان به زمین خورد که احداث آن با مشکلات متعددی مواجه شد.

ایجاد شهرک طلاوجواهر استان اصفهان به این لحاظ ضروری است که وضعیت واحدهای صنوف مرتبط با طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی ساماندهی شوند.

طا وجواهر در استان اصفهان یک صنعت قابل توجه است به گونه‌ای که حدود ۶۰ درصد از مصنوعات طلای کشور در اصفهان تولید می‌شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.