دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
ایجاد محدودیت در افزایش عرضه نفت شیل آمریکا
29 خرداد 1400 - 13:57
شناسه : 13950
براساس اعلام کارشناسان به مقام‌‎های اوپک، افزایش تولید نفت ایالات متحده آمریکا در سال جاری میلادی محدود خواهد بود.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، برخی منابع سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کردند کارشناسان صنعتی به مقام‌های اوپک گفته‌اند که افزایش تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱ با وجود افزایش قیمت‌ها، همچنان محدود خواهد بود. این مسئله به اوپک قدرت بیشتری برای مدیریت بازار در کوتاه‌مدت پیش از افزایش قابل توجه تولید نفت شیل در سال ۲۰۲۲ می‌دهد.

تمرکز مقام‌های کمیسیون اقتصادی اوپک (ECB) و کارشناسان نفتی دیگر در نشست روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه بر تولید نفت آمریکا بود. همچنین کارشناسان غیرعضو اوپک روز پنجشنبه ۲۷ خردادماه در نشستی جداگانه داده‌های بیشتری از تولید نفت آمریکا طی سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را در اختیار این سازمان قرار دادند.

در حالی که توافق عمومی در خصوص محدودیت افزایش تولید نفت آمریکا طی سال جاری میلادی بود، یک منبع صنعتی اعلام کرد پیش‌بینی‌ها برای افزایش تولید آمریکا در سال ۲۰۲۲، از ۵۰۰ هزار بشکه در روز تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز متغیر است.

یک منبع دیگر نیز اظهار داشت: شرایط روانی بازار درباره تولید نفت شیل این است که عرضه نفت ایالات متحده با افزایش قیمت‌ها، بهبود می‌یابد، اما روند آن کُند خواهد بود.

به‌طور معمول تولید نفت شیل آمریکا واکنش سریعی به سیگنال‌های قیمت نشان می‌دهد. قیمت نفت آمریکا هفته گذشته افزایش و به حدود ۷۳ دلار برای هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ بود. با وجود این تمرکز تولیدکنندگان آمریکایی به جای افزایش تولید، بر سرمایه و افزایش سود سهامداران است.

شایان ذکر است دو منبع پیش‌بینی کردند که تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱ به مقداری محدود و در حدود ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.