یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
ایجاد ۱۹۰ واحد صنعتی جدید در گیلان
11 فروردین 1400 - 11:35
شناسه : 9481
رییس سازمان صمت گیلان خبر داد؛ رییس سازمان صمت گیلان با اشاره به سهم صنعت این استان از تولید ناخالص داخلی، گفت: سهم بخش صنعت گیلان از تولید ناخالص داخلی (GDP)، ۲۲ درصد است که ۱۸ درصد آن متعلق به بخش کشاورزی و مابقی به بخش‌های گردشگری و خدمات برمی‌گردد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فرهاد دلق‌پوش رییس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه حوزه صنعت و معدن، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی کشور دارد، اظهار داشت:‌ صنعت و معدن به دلیل زیرمجموعه‌های فراوان، ۴۰ درصد اشتغال و ۶۰ درصد اقتصاد را بر عهده دارد و از این رو می‌توان تولید و صنعت را مهم‌ترین سلاح در جنگ اقتصادی دانست.

وی با اشاره به سهم گیلان از تولید ناخالص داخلی، افزود: سهم بخش صنعت گیلان از تولید ناخالص داخلی (GDP)، ۲۲ درصد است که ۱۸ درصد آن متعلق به بخش کشاورزی و مابقی به بخش‌های گردشگری و خدمات برمی‌گردد.

رییس سازمان صمت گیلان، یکی از اهداف تشکیل میزکالاهای اساسی در این استان را حمایت از بنگاه‌های اقتصادی دانست و گفت: سهم گیلان از ارزش‌افزوده بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان نسبت به کل کشور، ۵.۲ درصد است و با برنامه‌ریزی صورت گرفته و تشکیل کارگروه‌های مختلف نظیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، تنظیم بازار، پایش کارت بازرگانی، توسعه صادرات غیرنفتی، شورای معادن، صیانت قضائی از تولید و کمیسیون نظارت تشکیل‌شده است.

دلق‌پوش با تاکید بر لزوم توجه به تحقق حداکثری اهداف اقتصادی در گیلان، تصریح کرد: با تلاش‌های انجام ‌شده، تمامی تمرکز عملیاتی این سازمان برای تحقق حداکثری اهداف اقتصادی استان در حوزه‌های تولیدی و تجاری و معدنی معطوف شده است. با این حال و علی‌رغم وجود ویروس کرونا در بیش از سه هزار واحد تولیدی، اشتغال۸۵ هزار نفری در استان گیلان وجود دارد.

وی با ابراز خرسندی از ایجاد و راه‌اندازی ۱۹۰ واحد صنعتی جدید در گیلان طی سال ۱۳۹۹، ادامه داد: در سال گذشته یک ‌هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۲۵ واحد صنعتی جهت رفع مشکلات مالی و پشتیبانی صنعتی در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت ‌شده است.

رییس سازمان صمت گیلان با اذعان به اینکه پارک‌ علم و فناوری همکاری خوبی با این سازمان در این استان دارد، بیان کرد: یکی از اهداف سازمان صنعت، معدن و تجارت، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بوده و در همین راستا، بیش از ۶۵ واحد صنعتی دانش‌بنیان در استان وجود داشت که حدود ۱۲۴ واحد نیز موفق به اخذ پروانه تحقیق و توسعه از سازمان صنعت، معدن و تجارت شده‌اند. دلق‌پوش در پایان، خاطرنشان کرد: ما به عنوان خادم و پشتیبان بخش تولید موظف هستیم آسیب‌ها موانع و چالش‌های این بخش را شناسایی نموده و با انعکاس آن به مراجع ذی‌ربط و پیگیری مسائل، مسیر را برای فعالان عرصه تولید هموار نماییم تا در این زمینه بتوان به اهداف شعار جدید سال ۱۴۰۰، جامه عمل پوشاند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.