چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی در حوزه معدن لرستان
28 بهمن 1399 - 13:15
شناسه : 7239
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۱۷۲ معدن فعال این استان بیش از ۲ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را ایجاد کرده است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بختیار رازانی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، اظهار داشت: لرستان یک استان معدنی محسوب می‌شود که در حال حاضر از مجموع ۲۷۶ واحد معدنی آن، ۱۷۲ واحد معادل ۶۰ درصد این تعداد فعال هستند.

وی افزود: یک هزار و ۱۵۰ واحد صنعتی از سازمان صمت لرستان پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند که فراوانی این واحدها به سمت صنایع معدنی و غیرفلزی است؛ چراکه معادن زیادی همچون مصالح ساختمانی، مواد اولیه سیمان، کانی، فلدسپات، کاشی، گچ و نمک در این استان وجود دارد.

سرپرست سازمان صمت لرستان گفت: مزیت نسبی لرستان در بخش معادن باعث شده است صنایع پایین‌دست معدن، رونق خوبی داشته باشد که این مهم در کنار صنعت غذایی و پایین‌دست کشاورزی، از دیگر مزیت‌های استان به شمار می‌رود.

رازانی بیان کرد: همچنین با وجود حدود ۱۲ درصد آب کشور در لرستان، این ویژگی به عنوان یکی از مزیت‌های ویژه استان شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: لرستان گرچه استانی ۱۰۰ درصد صنعتی محسوب نمی‌شود ولی به واسطه مزیت‌های نسبی اقتصادی می‌تواند یکی از خاستگاه‌های ویژه صنعت کشور باشد.

سرپرست صمت لرستان یادآور شد: لرستان به واسطه اینکه یکی از استان‌های پشتیبان در خط مقدم جنگ بوده است، سرمایه‌گذاری دولتی چندانی در آن صورت نگرفت. از سال ۱۳۸۴ به بعد که مقام معظم رهبری اقتصاد بخش خصوصی را با واگذاری اصل ۴۴ مطرح کردند، عزم چندانی برای سرمایه‌گذاری وجود نداشته است.

رازانی با بیان اینکه بیش از ۲۳ هزار فرصت شغلی لرستان در بخش صنعت است، تصریح کرد: هرچند این استان از داشتن واحدهای بزرگ محروم است اما سرمایه‌گذاری وزارت صمت، هلدینگ‌های پایین‌دست و واحدهای توسعه‌ای در دستور کار قرار دارد تا توسعه متوازن صنعتی محقق شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر نرخ بیکاری این استان ۱۳.۱ درصد است و صنایع کوچک به دلیل اینکه کاربر (صنایع کاربر: صنعت و تجارتی که به تعداد زیادی کارگر و نیروی کار در یک جریب زمین نیاز دارد) هستند، می‌توانند نقش مهمی در رونق تولید و افزایش اشتغال داشته باشند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.