سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
ایجاد ۲۱ فرصت شغلی در بخش معدن استان مرکزی
20 شهریور 1400 - 11:53
شناسه : 17536
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 920 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی پنج ماهه ابتدایی سال جاری در استان مرکزی وصول شد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، کمالی فدایی فروتن معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، اظهار داشت: ۲۱۲ میلیارد ریال طی سه ماه نخست امسال از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد که در این فرایند ۲۱ فرصت اشتغال جدید ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هشت پروانه اکتشاف و پنج گواهی کشف امسال در نقاط مختلف این استان صادر شده است، افزود: سه پروانه بهره‌برداری نیز با ظرفیت استخراج ۲۴۰ هزار تن و ذخیره قطعی پنج هزار و ۲۲۰ تن در این مدت صادر شد. علاوه بر این ۲۶۲ پروانه اکتشاف و ۲۵۱ گواهی کشف تاکنون در این استان با بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر نیز اشتغال صادر شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: ۳۶ نوع ماده معدنی در معادن استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن به میزان۱۰۰ فقره و سنگ لاشه۹۸  فقره بوده و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات، ساوه و زرندیه مستقر هستند.

گفتنی است، ۶۱۹ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۶ میلیون ۴۰۰ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۳۵۵ هزار تن بادمیزان سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۹۴ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و ۶۴۴ نفر نیز در این معادن اشتغال دارند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.