جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 8 December , 2023 ساعت ×
ایدرو حامی هپکو شد
29 شهریور 1400 - 13:15
شناسه : 18033
رییس هیات عامل ایدرو: معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در فعال‌سازی مجدد شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) حمایت و مشارکت می‌کند.
ارسال توسط : منبع : ایراسین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محسن صالحی نیا رییس هیات عامل ایدرو با اشاره به درخواست سال گذشته نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی و موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: ایدرو به عنوان متولی پیشبرد فعال‌سازی مجدد هپکو تعیین شده است. ارجاع سفارش‌های جدید ساخت ماشین‌آلات معدنی به این شرکت و ساماندهی نحوه واردات انواع ماشین‌آلات معدنی به کشور و بهره‌گیری از این فرصت جهت فعال‌سازی ظرفیت‌های ساخت و ارائه خدمات توسط هپکو از سوی این سازمان پیگیری و محقق شده است.

وی افزود: پیگیری برای تامین و ارائه ضمانت‌نامه به مشتریان و اخذ تسهیلات از سیستم بانکی برای تدارک قطعات منفصله خارجی و مواد خام داخلی جهت تولید و دستیابی به هدف فروش حدود ۵۰۰ دستگاه انواع محصولات معدنی برای سال ۱۴۰۰ اقدام دیگر ایدرو برای حمایت و فعال‌سازی شرکت هپکو بود.

رییس هیات عامل ایدرو در پایان خاطرنشان کرد: این اقدامات منجر به انعقاد قرارداد فروش ۱۱۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات معدنی و راه‌سازی از جمله عقد قرارداد ساخت گریدر با سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای، دامپتراک و تراک معدنی برای معادن بزرگ کشور همچنین تولید اولین سری بیل‌های هیدرولیکی ۲۲ تنی در هپکو شده است.

گفتنی است، شرکت هپکو به دلیل پاره‌ای از مشکلات نظیر مدیریت ناکارامد، تحریم‌های بین‌المللی، عدم حمایت کافی از تولیدات داخلی و واگذاری نامناسب به بخش خصوصی در سال‌های گذشته با مشکلات عدیده‌ای همچون کاهش تولید و حذف این برند از بازار ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی مواجه شده بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.