پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
ایدرو ماشین‌سازی تبریز را به سمت رشد سوق داد
10 آبان 1400 - 11:35
شناسه : 19923
معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو از بهبود شاخص‌های عملکردی گروه ماشین‌سازی تبریز پس از واگذاری به ایدرو خبر داد و گفت: میانگین تولید ماهانه چهار ماهه این شرکت به میزان ۱۳۴ درصد نسبت به میانگین تولید ماهانه پیشین آن افزایش داشته است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محسن صالحی‌نیا معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو، اظهار داشت: فرایند عارضه‌یابی شرکت ماشین‌سازی تبریز آغاز شده و در دست پیگیری است. لذا مواردی همچون تامین سرمایه در گردش مورد نیاز شرکت، بازگشایی حساب بانکی و رفع مشکلات مرتبط با آن، تامین بدهی شرکت به خزانه دولت و تهیه برنامه جامع و عارضه‌یابی به منظور بازسازی و نوسازی شرکت را از جمله اقدام‌های اصلاحی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای برون‌رفت گروه ماشین‌سازی تبریز از مشکلات کنونی است.

وی افزود: تعیین و انتصاب اعضای هییت‌مدیره و مدیرعامل شرکت، مذاکره با شرکت‌های معتبر بین‌المللی در صنعت ماشین‌ابزار برای همکاری مشترک و تولید محصولات جدید، برنامه‌ریزی برای ایجاد نخستین مرکز دستگاه‌های ماشین‌افزار و جلوگیری از مزایده ملک مرکز آموزش شرکت با پرداخت اصل بدهی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را از دیگر اقدام‌های انجام شده ایدرو برای احیای ماشین‌سازی محسوب ‌می‌شود.

معاون وزیر و رییس هیات عامل ایدرو در پایان خاطرنشان کرد: فروش چهار ماهه نخست پس از بازگشت شرکت به ایدرو ۶۴ درصد از کل فروش سال شرکت بوده و میانگین فروش ماهانه سه ماه پس از حضور مدیریتی ایدرو به میزان ۲۳۵ درصد نسبت به میانگین فروش ماهانه هشت ماهه قبلی افزایش داشته است.

برپایه این گزارش، گروه ماشین‌سازی تبریز پس از اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و بر اساس مصوبه‌های هیات وزیران در سال ۱۳۹۴ به موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد واگذار شد که بار دیگر در سال ۱۳۹۹ به دلیل مشکلات پیش آمده به ایدرو برگشت داده شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.