یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
ایران در بین صادرکنندگان بزرگ فولاد جهان
10 دی 1401 - 11:45
شناسه : 32049
در جایگاه شانزدهم امیر صباغ، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو ضمن اعلام این خبر که ایران در سال ۲۰۲۲ در مکان شانزدهم بزرگترین صادرکنندگان فولاد جهان قرار گرفته است گفت: تجارت جهانی فولاد در سال جاری افت ۱۵درصدی سالیانه داشته و به ۲۸۸ میلیون تن رسیده است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، امیر صباغ اظهار داشت: ایران در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز صادرات ۶.۹ میلیون تنی فولاد به ثبت رسانیده بود که امسال از این نظر رشد داشته است.

این مسئول ایمیدرو با اشاره به صادرات فولاد ایران و دیگر کشورها در سال ۲۰۲۲ افزود: تجارت جهانی فولاد در سال جاری افت ۱۵درصدی سالیانه داشته و به ۲۸۸ میلیون تن رسیده است.

وی بیان‌داشت: صادرات ترکیه ۱۶ میلیون تن فولاد است که ۲.۳ برابر ایران است وعموما به مقاصد اروپا و شمال آفریقا حمل می‌شود.

صباغ ادامه‌داد: صادرات فولاد روسیه از ۳۰ به حدود ۲۰ میلیون تن کاهش یافته و همچنان ۲.۸ برابر ایران است.

وی گفت: صادرات کل زنجیره فولاد از نقطه چدن به شمش فولاد و شامل محصولات پایین نوردی و پایین دست لوله و پروفیل و مفتول و محصولات فلزی در سال جاری ۹.۶ میلیون تن تا ۱۰ میلیون تن برآورد می‌شود.

بر اساس این گزارش، چین با ۶۷ میلیون تن، ژاپن با ۲۸.۷ میلیون تن، کره‌جنوبی با ۲۳.۲ میلیون تن، روسیه با ۲۰ میلیون تن و آلمان با ۱۹.۵ میلیون تن، پنج صادرکننده بزرگ فولاد در سال ۲۰۲۲ بودند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.