سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
اینوماین، مسیری روشن برای توسعه ایده‌های ناب معدنی
25 مهر 1400 - 13:58
شناسه : 19190
جشنواره اینوماین 3، بستر بزرگی برای توسعه استارتاپ‌ها، شکوفایی ایده‌های ناب معدنی و نهادینه‌سازی فرهنگ توجه به استارتاپ‌ها است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، این جشنواره به عنوان نماد ملی تحقق ظرفیت‌های جوانان این مرز و بوم، تلاش می‌کند ایده‌های بخش معدن و صنایع معدنی را از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دریافت و زمینه حمایت همه جانبه از ایده‌های نو را فراهم کند.

ایمیدرو در راستای تقاضامحور کردن پژوهش و متناسب با گره‌ها و مشکلات پیش روی بخش معدن و صنایع معدنی، استارتاپ‌های دارای ایده‌هایی با قابلیت کاربردی را پس از پذیرش در جشنواره اینوماین، برای توسعه به شرکت‌های تابعه و وابسته به این سازمان معرفی می‌کند.

نهادینه‌سازی فرهنگ توجه به استارتاپ‌ها

طی ۲ جشنواره پیشین اینوماین، بستر مناسبی برای شناسایی و نهادینه‌سازی فرهنگ توجه به استارتاپ‌ها شده است. از سوی دیگر افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از ۷۵ شرکت در جشنواره دوم به حدود ۶۰۰ شرکت در جشنواره سوم، حاکی از علاقه‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه کشور و نیز آمادگی ایمیدرو برای ایجاد بستر مناسب برای همکاری و اتصال این شرکت‌های استارتاپی به شرکت‌های وابسته به سازمان مذکور است.

۸ بخش جشنواره اینوماین ۳

این جشنواره، شامل ۸ بخش «مسابقه ایده»، «نشست‌های تخصصی» و «نمایشگاه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان» است. از دیگر بخش‌های این جشنواره، «ارائه نیازهای فناورانه سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و صنعتی»، «برگزاری پنل‌های B2B»، «مسابقه چالش برتر صنعتی»، «مسابقه حل مسئله» و«ارائه توانمندی مراکز نوآوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها» است. این بخش‌ها، منطبق بر حمایت‌های مورد نیاز اکوسیستم نوآوری تعریف شده است. لذا سومین جشنواره اینوماین طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ مهر امسال در محل دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.