جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
بازدهی ۱۶۹ درصدی «ومعادن»
18 تیر 1401 - 9:00
شناسه : 30019
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با نماد «ومعادن» موفق شد از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان معاملات روز ۱۳ تیر ماه امسال، بازدهی قابل توجه ۱۶۹ درصدی را عاید سهامداران خود کند.
ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی ومعادن
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، به نظر می‌رسد، با فعال شدن معدن جانجا در سیستان و بلوچستان، بخش خصوصی فعالیت خود را در معادن اطراف توسعه بخشیده و آینده‌ای پررونق در انتظار آن مناطق است.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، در گزارش فعالیت ماهانه اردیبهشت سال ۱۴۰۱، مجموع بهای تمام‌ شده سرمایه‌گذاری‌های خود در شرکت‌های بورسی و غیر بورسی را مبلغی در حدود ۱۷ هزار و ۴۸۹ میلیارد تومان شناسایی کرد که این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش قابل‌ توجه ۱۰۶ درصدی را به همراه داشت.

درآمد شرکت «ومعادن» در خرداد ماه ۱۴۰۱

بر پایه گزارش، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری‌های هلدینگ «ومعادن»، در خرداد ماه سال جاری مربوط به شرکت‌های بورسی بود که بهای تمام‌ شده آن مبلغ ۱۲ هزار و ۶۵۲ میلیارد تومان شناسایی شد. بیشترین بهای تمام‌ شده سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بورسی در اختیار استخراج کانه‌های فلزی با ۱۰ هزار و ۲۸ میلیارد تومان اعلام شد که نسبت به سال گذشته رشد ۱۳۳ درصدی را به همراه داشت.

همچنین بهای تمام‌ شده سرمایه‌گذاری هلدینگ «ومعادن» در شرکت‌های غیر بورسی نیز، برابر با چهار هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته ۱۳۷ درصد افزایش پیدا کرد. بیشترین بهای تمام‌ شده سرمایه‌گذاری «ومعادن» در شرکت‌های غیر بورسی متعلق به بخش استخراج کانه‌های فلزی با دو هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان بود که سهم ۴۸ درصدی را از شرکت‌های غیر بورسی به خود اختصاص داد.

ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

بر اساس این گزارش، ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های «ومعادن» در بخش شرکت‌های بورسی مبلغی بالغ‌ بر ۱۶۱ هزار میلیارد تومان اعلام شد و طی این دوره نیز، عمده‌ترین ارزش بازار مربوط به استخراج کانه‌های فلزی با حدود ۱۳۸ هزار میلیارد تومان ارائه‌ شده است. بیشترین ارزش بازار ومعادن در صورت‌ وضعیت پرتفوی بورسی، مربوط به «گل‌گهر» با ۴۹ هزار و ۵۴۳ میلیارد تومان بود و در جایگاه بعد نیز شرکت «معدنی و صنعتی چادرملو» با مبلغ ۳۳ هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در خرداد ماه از محل معاملات واگذاری سهام نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان سود کسب کرد و همچنین شرکت در انتهای خرداد ماه بهای تمام‌ شده ۱۲ هزار و ۶۵۲ میلیارد تومان در پرتفوی بورسی خود به ثبت رساند که با رشد ۱,۱۷۴ درصدی به ارزش بازار ۱۶۱ هزار میلیارد تومان رسید. «ومعادن» طی عملکرد یک ماهه منتهی به خرداد ماه سال جاری از معاملات واگذاری سهام نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان سود کسب کرده است.

معدن مس و طلای جانجا

معدن مس و طلای جانجا، یکی از معادنی است که در پایان سال ۱۳۹۹، در شهرستان نیمروز شناسایی شد و از معادن کلاس جهانی محسوب می‌شود، با ذخیره‌ای بالغ بر یک میلیارد تن که در آینده نزدیک، به یکی از بزرگ‌ترین معادن کشور تبدیل خواهد شد و طبق نظر کارشناسان، این معدن با مطالعات و اکتشافات، به ذخایر بیشتری دست پیدا خواهد کرد. جانجا در فاز یک به مرحله احداث کارخانه و تولید کنسانتره مس توسط شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا، وارد مرحله جدیدی از اجرای خود شده که با این اقدام، توسعه معدنی و صنعتی منطقه شتاب بیشتری گرفته است.

کنسرسیومی به هدایت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات برنده مزایده معدن مس جانجا در سیستان و بلوچستان شد و تجهیز معدن، تسهیل اکتشاف و احداث کارخانه را در دستور کار قرار داد و مقدمات کار را فراهم کرد. این معدن پیش‌تر در اختیار ایمپاسکو بوده است که این شرکت، ۸۰ هزار متر حفاری در این محدوده با بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش حفاری در معدن جانجا انجام داده است. معدن مس و طلای جانجا نمونه مشخص این مهم بوده و شاهد فعالیت گسترده بخش خصوصی در این معدن هستیم که با اشتغال‌زایی و درآمدزایی در منطقه همراه داشت.

معدن مس و طلای جانجا دارای بیش از ۱۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی است که پیش‌بینی می‌شود با توسعه اکتشافات در منطقه ذخیره احتمالی آن به یک میلیارد تن برسد. این امکان وجود دارد که با فعال شدن معدن جانجا در سیستان و بلوجستان، بخش خصوصی فعالیت خود را در معادن اطراف توسعه بخشیده و آینده‌ای پررونق در انتظار آن مناطق است.

براساس تعهد سرمایه‌گذار طی پنج سال آتی با احداث کارخانه تولید کنسانتره مس با ظرفیت سالانه حداقل ۱۳۰ هزار تن و ایجاد صنایع پایین‌دستی، شرایط برای رشد تولید و اشتغال‌زایی در این منطقه فراهم خواهد شد.

بازدهی قابل توجه «ومعادن»

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در نماد «ومعادن» از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان معاملات روز ۱۳ تیر ماه، بازدهی قابل توجه ۱۶۹ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.