جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
فولاد هرمزگان، پرچمدار توسعه اقتصاد استان
07 اردیبهشت 1401 - 18:52
شناسه : 27123
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه 1401، در جریان بازدید نماینده بندرعباس، قشم حاجی آباد و ابوموسی، نماینده غرب هرمزگان و شرق هرمزگان، گزارشی از عملکرد شرکت در سال گذشته را ارائه و با اعلام رکوردهای متنوع تولید، کسب رکوردهای پی‌درپی، از انگیزه بالای کارکنان و برنامه‌ریزی صحیح مدیران شرکت خبر داد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عطالله معروف‌خانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، ضمن خیر مقدم به نمایندگان مجلس استان هرمزگان به این شرکت، گزارشی از عملکرد شرکت در سال گذشته را ارائه و با اعلام رکوردهای متنوع تولید، کسب رکوردهای پی‌درپی را، نشان از انگیزه بالای کارکنان و برنامه‌ریزی صحیح مدیران شرکت دانست و توجه به سرمایه‌های انسانی و اشتغال پایدار را دو موضوع مهم تلقی کرد که از سال گذشته، جزو اولویت‌های این شرکت بوده است.

وی افزود: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و آماده‌سازی زمینه‌ها برای فعالیت این شرکت‌ها و نیز دانشگاه‌ها، از برنامه‌های مهم فولاد هرمزگان است. 

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در ادامه به توضیح اهمیت تولید پرداخت و با بیان گسترش حوزه فعالیت‌های فولاد هرمزگان، گفت: پس از چهار طرح فولادی بزرگ که بهمن ماه سال گذشته عملیات احداث آن‌ها آغاز شده، به زودی عملیات احداث خط نورد گرم را در فولاد هرمزگان اعلام خواهیم کرد که راه‌اندازی این طرح‌ها، بیش از پنج هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی به همراه دارد.

فولاد هرمزگان، پرچمدار توسعه اقتصاد استان

معروف‌خانی اثرات راه‌‌اندازی طرح‌های یاد شده را برای اقتصاد و توسعه استان، بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: با آغاز بهره‌برداری از طرح‌های فولاد هرمزگان و سیمین هرمز که به تولید ۱۰ میلیون تن فولاد خواهد انجامید، استان هرمزگان به قطب اول فولاد کشور تبدیل و فولاد هرمزگان پرچمدار این توسعه خواهد شد.

وی در ادامه خبر خوشی را به مردم شرق هرمزگان داد و با اعلام گسترش فعالیت فولاد هرمزگان به معدن، عنوان کرد: در گفت‌وگوهای اولیه با استاندار هرمزگان مقرر شد، معادن سنگ‌آهن در استان که فعالیتی در آن‌ها انجام نمی‌شود و عمدتا در شرق هرمزگان واقع شده‌اند به فولاد هرمزگان واگذار شود تا با سرمایه‌گذاری مناسب، صنایع فراوری را در آن‌ها مستقر کند. 

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، تاکید کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها علاوه بر حل مشکل مواد اولیه فولادی، عواید بسیار خوبی از جمله اشتغال‌زایی و توسعه فعالیت‌ها را در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی برای مردم استان به خصوص شرق هرمزگان در پی خواهد داشت.

معروف‌خانی درخواست دیگر خود از نمایندگان مجلس را، تامین پایدار انرژی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته فولاد هرمزگان به علت قطعی برق، به مبلغ دو هزار میلیارد تومان، زیان داشته است. 

لزوم حمایت نمایندگان از طرح توسعه نورد گرم ۲ فولادمبارکه

وی با اشاره به ضرورت ایجاد طرح توسعه نورد گرم ۲ فولادمبارکه در کشور، تصریح کرد: با شروع این طرح عظیم و‌ نیاز کشور، شاهد قطع وابستگی کشور به ورق فولادی خواهیم بود و نیاز است نمایندگان در مجلس و‌ دولت، از این طرح بزرگ حمایت کنند.‎ متاسفانه به بهانه مصرف آب، توسعه صنعت فولاد را قفل کرده‌اند و باید تاکید کنیم طرح نورد گرم شماره ۲ مبارکه برای کشور یک ضرورت است. 

در ادامه، محمد آشوری، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار اینکه ابتکار و خلاقیت‌های انجام شده در حوزه‌های گوناگون شرکت فولاد هرمزگان ستودنی است از معروف‌خانی قدردانی کرد. 

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی همچنین بر عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در صنایع تاکید کرد و با بیان اینکه هر بنگاهی در هر جایی مستقر شود اثرات مثبت و منفی دارد، یادآور شد: بنگاه‌های اقتصادی، باید برای مردم پیرامون خود نیز دارای اثرات مثبت باشند. هر جا بنگاهی کمر همت بست، در دل و جان مردم هم جای خواهد گرفت. پیگیری مشکلات بیان شده از وزرای مربوطه را با قدرت انجام خواهیم داد. 

احمد جباری نماینده غرب هرمزگان، در این دیدار مطرح کرد: طرح‌های توسعه صنایع در کل استان، باید به صورت متوازن باشد؛ در حال حاضر صرفا در غرب بندرعباس شاهد تجمع صنایع مختلف هستیم و بی‌شک، توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه توسعه صنعتی که رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت اتفاق بیفتد. 

وی در پایان با اشاره به طرح‌های توسعه فولاد هرمزگان، خاطرنشان کرد: ما بسیار خرسند هستیم از اینکه شرکت فولاد هرمزگان، طرح‌های توسعه خود را دنبال می‌کند و تشکر و قدردانی می‌کنیم از مدیرعامل شرکت که رضایتمندی را در درون سازمان و بیرون از سازمان ایجاد کرده است. 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.