یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
بازگشت ۹۵ واحد صنعتی و معدنی هرمزگان به چرخه تولید
14 شهریور 1400 - 11:12
شناسه : 17196
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: از سال گذشته تاکنون ۹۵ واحد صنعتی و معدنی درهرمزگان به چرخه فعالیت بازگشته‌اند که موجب ایجاد اشتغال برای بیش از یک هزار نفر در این استان شده است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، خلیل قاسمی رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان، اظهار داشت: ۸۱ واحد صنعتی و معدنی راکد استان در سال گذشته فعالیت مجدد خود را آغاز کردند که با احیای آن برای ۹۲۷ نفر اشتغال‌زایی ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه در سال جدید نیز برای احیای دیگر واحدهای راکد برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است و تلاش داریم تا واحدهای بیشتری به چرخه تولید بازگردند، افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه امسال ۲۴ واحد صنعتی فلزی و غیرفلزی با سرمایه‌گذاری ۱۴۹ میلیارد و ۵۵۳ میلیون ریال، ۱۲ واحد صنعتی غیرفلزی با اشتغال ۱۲۳ نفر و سرمایه‌گذاری ۶۵ میلیارد و ۸۴۷ میلیون ریال و ۱۲ واحد غیرفعال صنعتی فلزی با میزان سرمایه‌گذاری ۸۳ میلیارد و ۶۵۶ میلیون ریال و اشتغال ۶۴ نفر احیا شده و به چرخه تولید بازگشته‌اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به اینکه تعداد ۹ واحد صنعتی نیز به علت فعال نشدن پروانه آن‌ها باطل شده است، گفت: همچنین در این مدت تعداد ۳۲ فقره پروانه صنعتی با نرخ رشد ۷۷ درصدی و ۳۰ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صادر شد.

قاسمی بیان کرد: میزان تولید صنایع غیرفلزی نیز از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه امسال ۶ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۶۵۹ هزار تن با نرخ رشد ۹ درصدی نسبت به هم‌سنجی با سال گذشته بوده است که با وجود چالش‌های پیش روی شامل کاهش برق، مشکلات گازرسانی و محدودیت‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا، شاهد رشد چشمگیری بود.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از طرح توسعه شرکت پالایش نفت بندرعباس و صدور پروانه بهره‌برداری با افزایش سرمایه‌گذاری ۲۸ هزار و ۶۸ میلیارد ریال و اشتغال دو هزار و ۵۱۵ نفر و بهره‌برداری از ۲ کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن پدیده کاوش ایرانیان و تنگ زاغ در راستای تکمیل زنجیره ارزش فولاد از دیگر اقدام‌های صورت گرفته امسال در حوزه صنایع هرمزگان بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، اذعان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون در بخش صنایع هرمزگان اقدام‌های دیگری همچون پیگیری و اجرای برنامه‌های توسعه و تعمیق ساخت داخل، رفع مشکلات و موانع تولید و تامین محصولات مبارزه با ویروس کرونا به‌ویژه تامین اکسیژن طبی مورد نیاز بیمارستان‌های استان انجام شد.

قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع فعال‌سازی بندر شیلاتی گوکسر جاسک به بندر چند منظوره جهت انجام فعالیت تجاری، پیگیری راه‌اندازی بازارچه ملوانی در مناطق گچین، هرمز و بندرعباس، پیگیری تخصیص سهمیه ۱۰۰ میلیون دلاری برای پیله وران، پیگیری موضوع اجرای دستورالعمل ورود قاچاق کالا و ارز استان برای سفر شناورهای سنتی زیر ۵۰۰ تن و برگزاری میز کشوری میگو از دیگربرنامه‌های مهم حوزه صنعتی و تجاری سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان درسال جاری است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.