دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
باوجود تحریم طی یکسال ۱۳۱ هزار متر حفاری صورت گرفت
13 دی 1399 - 5:28
شناسه : 4533
در راستای سیاست های ایمیدرو مبنی بر جلب سرمایه گذاری و واگذاری محدوده ها به بخش خصوصی، این سازمان تاکنون با 100 شرکت سرمایه گذاری همکاری داشته است. همچنین به رغم تحریم ها، در سال گذشته 131 هزار متر حفاری توسط ایمیدرو و شرکت های زیرمجموعه و تابعه صورت گرفته است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در راستای سیاست‌های ایمیدرو در جهت جذب مشارکت بخش خصوصی، با شرکت‌های مختلف، جلسات متعدد برگزار و با فراهم ساختن امکان بازدید از محدوده های فوق نسبت به تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی اقدام شد.
نخستین فراخوان واگذاری محدوده به بخش خصوصی در سال ۹۴ و در طلای نیکوئیه (استان قزوین) صورت پذیرفت. همچنین در فراخوان سال ۹۷ تعداد ۹ زیرپهنه در نواحی آباده – جازموریان با ۹ شرکت بزرگ معدنی منتخب، مشارکت صورت گرفت. در این راستا عملیات اکتشافی آن ها در سال ۹۸ پیگیری شد.

مشارکت ۱۰۰شرکت بخش خصوصی

این در حالی است که در طول سال‌های گذشته نیز شرکت‌های بخش خصوصی در امور مشاوره ای، پیمانکاری و … پس از برگزاری مناقصه، در اجرای تمامی طرح‌های اکتشافی را در اختیار گرفته‌اند. در این مدت حدود ۱۰۰ شرکت داخلی که برخی از آن‌ها از شریک خارجی، بهره جسته اند،‌ طرح‌های اکتشافی این سازمان را اجرا کرده‌اند.

۱۳۱ هزار متر حفاری
این گزارش می‌افزاید، کل حفاری‌های اکتشافی انجام شده در سال ۹۸ به رغم فشارهای خارجی و تاثیرات تحریم، به ۱۳۱ هزار متر رسید. عملیات اکتشافی انجام شده شامل؛ اکتشافات عمومی، شناسایی و پی جویی بوده که عمدتا معطوف به سنگ آهن، زغال سنگ، بوکسیت، عناصر نادر خاکی، طلا و مس است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.