سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
با آغاز اجرای طرح‌های توسعه‌ای جدید ظرفیت تولید ۲٫۵ برابر افزایش خواهد داشت
08 بهمن 1399 - 12:00
شناسه : 5827
مهندس حسین ابراهیمی‌نسب مدیر مجتمع مس شهربابک با اشاره به مراسم کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های توسعه این مجتمع توسط مهندس علیرضا رزم حسینی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و هییت همراه گفت: در این مراسم 5 پروژه به ارزش بیش از 10000 میلیارد تومان و کارآفرینی مستقیم برای حدود 1000 نفر کلنگ‌زنی شد.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وی با اشاره به تعریف پروژه فاز ۲ تغلیظ گفت: این پروژه سالانه ۱۵۰ هزار تن کنسانتره به ظرفیت مجتمع اضافه می‌کند و با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیون یورو و بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان به اتمام خواهد رسید.
مدیر مجتمع مس شهربابک دپوی  100 میلیون تن عیار ۰٫۲۵ درصد و نیز وجود ۵۰ هزار تن سولفور کم‌عیار معدنی را دلیل برنامه‌ریزی برای طراحی و ساخت پروژه تغلیظ سولفورهای کم‌عیار عنوان کرد و اظهار داشت:  در این پروژه حدود ۶۰ هزار تن به ظرفیت تولید کنسانتره اضافه می‌شود.
ابراهیمی نسب گفت: با توجه به وجود دپو ی سرباره با عیار متوسط سه درصد از سالیان گذشته در محل کارخانه ذوب خاتون آباد و با توجه به قیمت جهانی مس و استفاده از تکنولوژی‌های جدید، شرکت ملی مس برای تولید و بهره‌وری بیشتر اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای طرح تأمین کنسانتره، از محل فلوتاسیون سرباره‌های خاتون‌آباد نمود که در این دیدار کلنگ‌زنی شد.
وی افزود: افتتاح این سه طرح به‌تنهایی می‌تواند تولیدات مجتمع مس شهربابک را به ۲٫۵ برابر حد فعلی افزایش دهد.
مدیر مجتمع مس شهربابک دو پروژه تولید روزانه ۵۰۰ تن آهک و انتقال آب خلیج‌فارس به معدن میدوک و ذوب خاتون‌آباد را با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون یورو و ۱۰۰۰ میلیارد تومان که در طرح‌های تغلیظ استفاده می‌شود را از دیگر طرح‌های این دیدار معرفی نمود و همچنین از طرح‌های توسعه دیگری برای رشد جهش تولید و کاهش هزینه‌های مجتمع نظیر اتصال ذوب خاتون اباد به خط راه‌آهن  سراسری نام برد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.