پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
بحران انرژی؛ تعطیلی کارخانه‌های فولاد اروپا
12 شهریور 1401 - 14:54
شناسه : 31480
با تداوم بحران فاجعه‌بار انرژی در اروپا گزارش‌ها حاکی از کاهش تولید و حتی تعطیلی برخی کارخانه‌های تولید فولاد در قاره سبز بوده و تولید دست‌کم سه میلیون تن از این آلیاژ با خطر مواجه شده‌ است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، با نزدیک شدن به سه ماهه پایانی سال جاری میلادی، قیمت فولاد ضدزنگ همچنان با مشکلاتی روبه‌رو است و قیمت سایر فلزات ازجمله نیکل بالاتر از میانگین سال ۲۰۲۱ اعلام شده و در ماه اوت به ۲۱ هزار و ۳۲۰ دلار در هر تن رسیده است. همین امر سبب شده تا خریداران و فروشندگان منتظر خبرهای بهتری برای بازار باشند اما انتظار دو طرف درحالی است که کارخانه‌های فولاد ضدزنگ در سراسر اروپا تعطیل می‌شوند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده تا پایان ماه اوت (۹ شهریور) برخی تولیدکنندگان فولاد ضدزنگ در اروپا مجبور به کاهش تولید و یا حتی تعطیلی کارخانه‌های خود شده‌اند.

در شرایط کنونی که اروپا با بحران فاجعه بار انرژی دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از اقتصاددانان نسبت به پیامدهای کمبود منابع انرژی در زمستان پیش رو هشدار داده‌اند و همین حالا هم قطع گاز از سوی روسیه خسارات بسیاری وارد کرده، تعطیلی کارخانه‌ها زنگ خطر را به صدا در آورده است.  

گفته می‌شود تاکنون نزدیک به سه میلیون تن از ظرفیت فولاد ضدزنگ اروپا در خطر بوده و با افزایش هزینه‌های انرژی، بسیاری از کارخانه‌ها قادر به ادامه تولید نیستند.  

اوایل ماه اوت، کارخانه «اپیرام» (Aperam) در شهر «خنک» (Genk) بلژیک تعطیل شد. بلافاصله پس از آن، این کارخانه تولید خود را در شهر «شاتله» (Chatelet) نیز کاهش داد. به تازگی شرکت اسپانیایی «آکرینوکس» (Acrinox) اعلام کرده که تولید خود را کاهش می‌دهد و حدود ۸۵ درصد از کارکنان خود را برای کار پاره‌وقت اختصاص می‌دهد. از این رو نگاه اروپا به سایر تولیدکنندگان بزرگ است که بسیاری از آن‌ها نیز انگیزه چندانی برای تولید ندارند.

انتهای پیام//

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.