دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 25 September , 2023 ساعت ×
بررسی عملکرد ذوب‌آهن اصفهان در امور مالیاتی
14 دی 1401 - 13:54
شناسه : 32364
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در ذوب‌آهن اصفهان حضور یافت ۱۳ دی‌ماه عباس مزیکی، مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در ذوب‌آهن اصفهان حضور پیدا کرد و با اشاره به این‌که ذوب‌آهن اصفهان از گذشته در امر مالیات بسیار خوب و شفاف عمل کرده است افزود: فعالیت سامانه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان که از اول آبان‌ماه آغاز شده است، شفافیت در عملکرد ذوب‌آهن را تأیید می کند.
ارسال توسط : منبع : شرکت ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، عباس مزیکی در دیدار با مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل و جمعی از مسئولین حوزه مالی و اقتصادی ذوب­‌آهن اصفهان اظهار داشت: ذوب‌­آهن به عنوان یک شرکت بزرگ، همواره تلاش کرده قوانین و مقررات را به‌درستی و با دقت اجرا کند.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: سامانه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان هم اجرای صحیح مالیات بر ارزش افزوده و هم شفافیت در فعالیت­های اقتصادی و اجرای بسیاری از قوانین که در مجلس تصویب شده را در پی دارد و لذا برای نظام مالیاتی اهمیت ویژه‌­ای دارد.
مزیکی با اشاره به این که از ابتدای آبان­‌ماه، شرکت­های بورسی استفاده از این سامانه را آغاز کرده اند، گفت: در ابتدای کار لازم است، مشکلات این سامانه بررسی شود و اطلاعات لازم از شرکت‌‍­های مختلف گرفته شود تا روند کار اصلاح شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان افزود: سامانه مؤدیان به لحاظ ایجاد شفافیت بسیار اهمیت دارد که دغدغه بسیاری از فعالان اقتصادی هم هست. در این سامانه چون طرفین باید معامله را تأیید کنند و این امر در بستر نظام مالیاتی انجام می شود، بسیاری از مشکلات حل می­‌شود و خرید و فروش فعالان اقتصادی با دغدغه کمتری انجام می‌­شود .
وی با بیان این که سامانه مذکور، اصل را بر صحت اطلاعات می­‌گذارد مگر آن که مستندی بر خلاف آن وجود داشته باشد، اظهار داشت: تکالیف متعددی در قوانین مختلف برعهده فعالان اقتصادی گذاشته شده است که اجرای این سامانه، بخشی از این وظایف را کم می­‌کند. کسانی که از این سامانه استفاده می‌کنند نیازی نیست که در سامانه ۱۶۹ اطلاعات را ارسال کنند و به اظهارنامه ارزش­‌افزوده نیز نیازی نخواهد بود. سرعت استرداد در نظام ارزش‌افزوده بالاتر می­رود و به نوعی اعتماد بین مؤدیان، فعالان اقتصادی و نظام مالیاتی در این سامانه افزایش می‌یابد که کمک می کند نظام مالیاتی، مالیات عادلانه و بر مبنای درآمد واقعی را وصول کند.
مزیکی اظهار داشت: اجرای این سامانه بر درآمدهای مالیاتی نیز مؤثر است و این کار نه بر اساس تخمین مأموران مالیاتی که بر اساس داده­‌های واقعی که در سامانه ثبت می‌شود صورت می‌گیرد .
وی اظهار داشت: با همکاری فعالان اقتصادی و شرکت­‌های بزرگ مانند ذوب­‌آهن اصفهان که به شرکت­‌های کوچک‌­تر نیز در این راستا کمک می­‌کنند، هم فعالان اقتصادی و هم نظام مالیاتی از این بستر استفاده می­‌کنند و مشکلات در این زمینه کاهش می­‌یابد .
مزیکی در خصوص اجرای این سامانه در استان اصفهان گفت: با توجه به نو پا بودن آن، از میزان اجرای آن توسط شرکت­‌ها و سازمان­‌ها رضایت وجود دارد اما برای اجرای کامل قانون، نیاز داریم که مشکلات به نظام مالیاتی منعکس شود تا اجرای سامانه بیش از گذشته مطابق قانون باشد.
مهندس رخصتی مدیرعامل ذوب‌­آهن اصفهان نیز با بیان این که تا کنون بالغ بر سه­‌هزار صورت‌­حساب الکترونیک در ذوب­‌آهن اصفهان ثبت شده است، گفت: اجرای این رویه جدید، قطعاً مشکلاتی دارد و در این زمینه باید از اداره کل مالیات استان اصفهان قدردانی کنیم که همکاری لازم را داشتند.
وی با اشاره به این که ذوب­‌آهن اصفهان از گذشته به شفافیت اعتقاد راسخ داشته است، افزود: در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و جهت شفافیت بیشتر، اداره جدیدی با همین عنوان در ذوب­‌آهن اصفهان ایجاد شده است.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان و هیئت همراه پس از دیدار با مدیرعامل و دیگر مسئولین ذوب­‌آهن اصفهان، از خط تولید این شرکت بازدید کردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.