سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
برنامه‌ روشن ومعادن برای توسعه معدنی غرب کشور
10 شهریور 1400 - 15:56
شناسه : 16990
جلسه هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با موضوع بررسی چالش‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های غربی کشور و ظرفیت‌های توسعه معدنی و صنعتی مناطق غربی کشور برای ایجاد و توسعه زنجیره تولید فلزات برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در جلسه هم‌اندیشی مدیران شرکت با اشاره به پیشینه و تجربه طولانی فعالیت مجموعه «ومعادن» در غرب کشور با محوریت شرکت فولاد صبانور، اظهار داشت: به موازات برنامه‌های وسیعی که در استان‌های شرقی کشور برای توسعه صنایع و معادن آن منطقه در پیش گرفته‌ایم، از چندی پیش گسترش سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های معدنی و صنعتی استان‌های غربی را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم. لذا در این خصوص نسبت به خرید سهام عمده فولاد کردستان اقدام و عملیات احداث کارخانجات و پروژه‌های آن به سرعت در حال شکل‌گیری است.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ظرفیت‌های ارزشمندی در استان‌های غربی کشور برای توسعه معدن و صنایع معدنی و فلزی وجود دارد که متاسفانه تاکنون کمتر به آن توجه نشان داده شده است. نگاه ومعادن در مناطق مختلف معطوف به ایجاد زمینه‌های مناسب برای تربیت انسان‌های توسعه یافته بر اساس الگوهای ایرانی و اسلامی است که از اهداف غایی و متعالی نظام اسلامی به شمار می‌رود و در این مسیر؛ توسعه، پیشرفت اقتصادی و ارتقای سطح معیشت مردم منطقه از طریق شکوفایی ظرفیت‌های بزرگ موجود در ذخایر خدادادی می‌تواند بهترین موتور محرکه برای رسیدن به این هدف باشد. البته انجام درست این حرکت مستلزم پیوست‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی است که قطعا باید در برنامه‌ریزی‌ها مدنظر قرارگیرد.

مدیرعامل هلدینگ «ومعادن» از شرکت‌های مختلف گروه خواست با محوریت شرکت صبانور برای انجام اقدامات وسیع در خصوص توسعه صنایع معدنی و فلزی در غرب کشور برنامه‌ریزی کرده و نتایج مطالعات و اقدامات خود را در جلسات بعدی ارائه دهند.

گفتنی است، نادری در پایان به شرکت پامیدکو ماموریت داد با همکاری سایر شرکت‌های گروه و منابع دیگر در اسرع وقت نسبت به تهیه نقشه راه، جانمایی و ظرفیت‌سنجی توسعه زنجیره تولید فلزات مختلف در غرب کشور اقدام نماید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.