سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
برنامه بهره‌برداری از ۱۶٫۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تا ۱۴۰۳
30 آذر 1399 - 9:55
شناسه : 3601
ایمیدرو به همراه شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه، از سال 99 تا سال 1403 بیش از 16.3 میلیارد دلار طرح اجرا و راه اندازی خواهد کرد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، با راه اندازی و افتتاح این طرح ها در زنجیره های فولاد، ‌مس، آلومینیوم، طلا و …بخش بزرگی از چشم انداز کشور در بخش معدن و صنایع معدنی محقق خواهد شد. لازم به یادآوری است که این سازمان به همراه شرکت های تابعه و زیرمجموعه ۸۸۹۳ میلیون دلار سرمایه گذاری بین سال های ۹۳ تا ۹۸ انجام داده است.
طبق این پیش بینی میزان سرمایه گذاری در سال ۹۹، برابر با ۳۰۸۸ میلیون دلار خواهد بود که بیش از ۲ میلیارد دلار آن توسط ایمیدرو و شرکت های زیرمجموعه و تابعه و یک میلیارد دلار آن توسط بخش خصوصی محقق می شود. همچنین در سال ۱۴۰۱ سرمایه گذاری ۶۶۴۹ میلیون دلاری مورد توجه است.
ایمیدرو طی سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به ترتیب برنامه سرمایه گذاری ۱۴۸۲ میلیون دلار و ۴۳۶۳ میلیون دلار را برای تحقق اهداف توسعه بخش معدن و صنایع معدنی هدفگذاری کرده است.
همچین میزان سرمایه گذاری در این حوزه طی سال ۱۴۰۳ به ۷۵۱ میلیون دلار خواهد رسید.
مجموع اشتغال ایجاد شده طی سال های ۹۹ تا ۱۴۰۳ به صورت مستقیم ۴۲ هزار و ۳۱ نفر و به طور غیرمستقیم ۱۷۴ هزار و ۳۵ نفر خواهد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.