یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
بومی‌سازی ۵۰۹ میلیون دلار قطعه در بخش معدن طی امسال
19 بهمن 1399 - 11:23
شناسه : 6570
ایمیدرو انجام می‌دهد.؛ ایمیدرو با همراهی شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه، بومی‌سازی 509 میلیون دلار در بخش قطعات و تجهیرات تولید و همچنین 408 میلیون دلار برای طرح‌های توسعه‌ای را طی امسال هدف‌گذاری کرده است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از ابتدای امسال، سیاست بومی‌سازی و توسعه ساخت داخل را به واحدهای زیرمجموعه و تابعه ابلاغ و با دریافت اهداف عملیاتی شرکت‌ها، در حال پایش این هدف است.

با در نظر گرفتن اهداف بومی‌سازی که ذیل «طرح‌های توسعه» صورت می‌پذیرد، طی سال جاری در مجموع نزدیک به یک میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی ناشی از بومی‌سازی و توسعه توان ساخت داخل محقق خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، میزان صرفه‌جویی ارزی سیاست‌های بومی‌سازی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در حوزه تولید، به ۳۵۰ میلیون دلار طی نیمه نخست امسال رسیده است. طبق برآوردهای به عمل آمده، این رقم تنها مختص به حوزه «تولید» است و بخش دیگری از سیاست بومی‌سازی در «طرح‌های توسعه» در حال اجرا است، از این رو با احتساب بخش «پروژه‌های توسعه‌ای» و به روزآوری اعداد و ارقام، مجموع صرف‌جویی ارزی ایجاد شده،‌ افزایش خواهد یافت. ایمیدرو با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در زمینه توانمندی‌ها و نیازمندی‌های بخش معدن و صنایع معدنی کشور و برقراری ارتباط موثر بین سازندگان و مصرف‌کنندگان، اقدام به راه‌اندازی سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد ایران کرده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.