پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
برنامه سال ۲۰۲۱ بورس فلزات لندن برای حمایت از تولید فلزات
06 دی 1399 - 9:41
شناسه : 4046
رویترز گزارش داد: بورس فلزات لندن (LME) اعلام کرد که با برنامه‌هایی برای تولید پایدار فلزات در نیمه سال 2021 دارد که آغاز آن با ثبت نام دیجیتالی جزئیات کاهش کربن مربوط به صنعت آلومینیوم می‌باشد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از کیوان جعفری طهرانی، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بازار فلزات صنعتی جهان در حال رایزنی با صنایع در مورد چگونگی حمایت از انتقال به اقتصاد کم کربن است و این کار را با آلومینیوم شروع می کند، زیرا انرژی یک مکلفه اصلی در فرآیند ذوب این صنعت است که گاهی تا ۴۰ درصد آنرا شامل می‌شود.
با این حال، آلومینیوم برای انتقال انرژی نیز مهم است، از جمله در صنعت خودرو که به دلیل ویژگی‌های سبک وزن بودن آن دارای ارزش می‌باشد.
بورس فلزات لندن اعلام کرد: راه اندازی LMEpassport (رجیستری دیجیتال) اولویت این بورس خواهد بود زیرا اطلاعاتی را فراهم می‌کند که اساس دسترسی آینده به فلزات پایدار را از طریق بازار آنلاین پیشنهادی LME تشکیل می‌دهد.
سامانه LMEpassport در طی سه سال به تدریج برای همه فلزات «موجود شده به لحاظ فیزیکی» که در بورس تجارت می‌شوند و به تاییدیه‌های آنالیز نیاز دارند، راه اندازی می‌شود.
پلتفرم آنلاین LME برای تسهیل کشف قیمت و تجارت منابع فلزی پایدار در سال ۲۰۲۱ راه اندازی می‌شود.
آقای Matthew Chamberlain مدیر ارشد اجرایی LME گفت: ما از نظرات متنوع فعالان بازار، به ویژه در مورد پیشنهادهای مربوط به تولید آلومینیوم پایدار، آگاه هستیم.
وی افزود: این اختلاف برجسته نشان می‌دهد که همبستگی بیشتر صنعت پیرامون استانداردها، تعاریف و اهداف پایدار، اولین گام برای غلبه بر چالش‌های پیش روی این صنعت است.
وی در ادامه افزود: تصمیم برای ادامه ثبت نام و پلتفرم معاملات پس از مشورت با فعالان بازار انجام می‌شود.
بورس فلزات لندن اعلام کرد: برخی پاسخ دهندگان خواستار انعقاد جداگانه قرارداد آلومینیوم با کربن کم شدند در حالی که برخی دیگر نگران بودند که این امر می‌تواند نقدشوندگی و قابلیت تبدیل به پول قراردادهای آلومینیوم موجود را تضعیف کند.
در حالی که LME محرک‌های هر دو موقعیت را درک کرده است، اما همچنان معتقد است که بازار هنوز در موقعیتی نیست که بتواند به طور مناسب نوع قرارداد دوم را پشتیبانی کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.