پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
برنامه فولاد سبا برای افزایش تولید طی سال جاری
05 تیر 1400 - 11:48
شناسه : 14292
مدیر مجتمع فولاد سبا عنوان کرد؛ مدیر مجتمع فولاد سبا گفت: در سال تولید؛ پشتیبانی‌ها ومانع‌زدایی‌ها، برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت تولید مجتمع فولاد سبا از زیرمجموعه‌های مجتمع فولاد‌مبارکه اصفهان به میزان یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن پیش‌بینی شده است.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری صدا و سیما
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مصطفی عطایی‌پور مدیر مجتمع فولاد سبا، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده برای افزایش تولید مجتمع فولاد سبا با اقدامات و اصلاحات و ادامه طرح‌های توسعه واحد‌های ریخته‌گری و نورد گرم، ظرفیت این مجتمع طی سال جاری به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ارتقا خواهد یافت و با رهنمود‌های مدیرعامل شرکت فولادمبارکه برای رسیدن به ظرفیت دو میلیون تن در سال، در حال بررسی و اقدام هستیم.

وی افزود: مجتمع فولاد سبا ۲۸ خرداد ماه سال ۱۳۸۵ با هدف افزایش تولید ورق‌های فولادی در کشور به میزان ۷۰۰ هزار تن در سال به شرکت فولادمبارکه واگذار شد.

مدیر مجتمع فولاد سبا گفت: درحالی که با توانمندی مدیران، کارشناسان و مردان پرتلاش شرکت فولادمبارکه و مجتمع فولاد سبا، همچنین با انتقال دانش فنی، فناوری‌های موردنظر، اجرای طرح‌های توسعه و اصلاحات مورد نیاز در طول چند سال به ظرفیت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید.

مصطفی عطایی‌پور بیان کرد: به‌منظور افزایش و تکمیل زنجیره تولید و پشتیبانی از آن، طرح‌های بزرگی در فولاد سبا طی سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده است که راه‌اندازی واحد مگامدول شهید شهبازی با ظرفیت تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال، واحد اکسیژن سبا شامل دو پلنت ۱۰ هزار متر مکعب بر ساعت تولید گاز اکسیژن و دیگر گاز‌های صنعتی، راه‌اندازی توسعه پست ۴۰۰ سبا، راه‌اندازی طرح توسعه خط دوم فولادسازی و ریخته‌گری، راه‌اندازی نیروگاه CHP سبا با ظرفیت ۲۸ مگاوات، راه‌اندازی تصفیه‌خانه آب سبا با ظرفیت ۲۱۰۰ مترمکعب بر ساعت و تصفیه‌خانه پساب با ظرفیت ۷۵۰ مترمکعب بر ساعت؛ راه‌اندازی و بهره‌برداری از راه‌آهن سبا از جمله این طرح‌ها به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: مجتمع فولاد سبا با داشتن نیروی مجرب و کارآمد توانسته با بومی‌سازی تجهیزات باعث جلوگیری از خروج منابع ارزی شود که در این راستا با دست‌یابی به رکورد‌های تولید سالانه کویل نورد گرم و تولید سالانه آهن‌اسفنجی موجب ایجاد افتخار و غرور برای صنعت فولاد کشور شده است.

مدیر مجتمع فولاد سبا اذعان داشت: مجتمع فولاد سبا در بخش انرژی و سیالات نیز با برنامه‌ریزی توانسته است مصارف انرژی را مدیریت کند تا ضمن کمک به صنایع برق، آب و گاز، با بازچرخانی پساب‌های صنعتی رکورد بی‌سابقه‌ای در سطح بین‌المللی در کاهش مصرف آب خام برجای گذارد.

مصطفی عطایی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: مجتمع فولاد سبا با افزایش مساحت فضای سبز در سطح مجتمع و اجرای طرح‌های محیط‌زیستی در کاهش آلودگی پیش‌قدم است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.