شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
برنامه ۳۰۰ هزار تنی صادرات در فولاد بناب
22 اردیبهشت 1400 - 16:05
شناسه : 12089
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب مطرح کرد؛ مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب، گفت: برنامه صادرات فولاد بناب در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۰۰ هزار تن پیش‌بینی شده است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

 به گزارش اخبارفلزات، سورنا زمانیان مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب، اظهار داشت: سال گذشته نیز ۸۹ هزار تن از محصولات فولاد بناب به کشور عراق صادر شد. این شرکت در سال ۱۳۹۹ رتبه نخست صادرات فولاد شرکت‌های فولادی کشور را به خود اختصاص داد.

وی افزود: میزان تولید سال ۱۳۹۹ فولاد بناب در مجموع به ۸۵۵ هزارتن شامل ذوب و نورد رسید و برای سال جاری که «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده، برنامه تولید نیز با ۳۵۰ هزار تن افزایش نسبت به سال گذشته، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب، گفت: با توجه به رشد ۳ برابری تولید در فروردین ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۹، انتظار می‌رود برنامه‌های تولید و صادرات مجتمع فولاد صنعت بناب در سال جاری به طور کامل محقق شود.

زمانیان در خصوص برنامه‌های سال جاری، بیان کرد: برنامه‌ریزی در حوزه‌های فنی و مهندسی برای تحقیق و پژوهش، بومی‌سازی قطعات و کاهش هزینه‌های تمام شده با برخورداری از توان و دانش کارکنان متخصص مجتمع در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین صیانت از نیروی انسانی و ارزش‌گذاری به سرمایه‌های اصلی مجموعه نیز از اولویت‌های اصلی شرکت است و در راستای تکریم و حمایت از نیروی کار اقدامات لازم انجام خواهد شد.

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب تصریح کرد: رشد وارتقا سطح علمی کارکنان، بالابردن سطح کیفی محصول، ارتقا سطح معیشتی نیروها و همچنین طراحی و بازسازی و به‌روز کردن خطوط نوردی از اهم برنامه‌های سال ۱۴۰۰ مجتمع فولاد صنعت بناب است.

زمانیان با بیان اینکه سال جاری در نمایشگاه‌ها حضور فعالانه خواهیم داشت، عنوان کرد: نوید روزهایی پر از تلاش و پیشرفت را می‌دهیم چرا که فولاد بناب با همت تمام رده‌های پرسنلی درسال جاری قصد برداشتن موانع پیش رو و رسیدن به قله کمال را دارد که درسایه الطاف بیکران خداوند قادر متعال محقق خواهد شد.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت فازهای توسعه‌ای فولاد بناب خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیا امور زیرساخت‌ها و ریلی را در دست اجرا دارد و اکنون حدود ۲۰۰ نیروی پیمانکار مستقر شده‌اند. گام بعد، شروع توسعه ذوب شاهین از   ۳۵۰ هزارتن به ۷۵۰ هزار تن و سپس طراحی ذوب یک میلیون تنی بیلت و اسلب و کارخانه اکسیژن در دستور کار است که عملیات طراحی و مهندسی آن آغاز شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.