جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024 ساعت ×
برگزاری آخرین جلسه کمیته راهبری فولاد خوزستان
25 اسفند 1400 - 12:28
شناسه : 25828
آخرین جلسه کمیته راهبری در سال ۱۴۰۰ با محوریت فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی فولاد خوزستان در سال آینده با حضور مدیرعامل و جمعی از مسئولان در سالن کنفرانس ساختمان سردار شهید سلیمانی برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان ضمن‌ اشاره به مشکلات و مسائل سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: در سال جاری محدودیت‌های برق و گاز باعث شد، بخشی از تولید برنامه‌ریزی شده را از دست دهیم، اما در مجموع عملکرد مثبت و قابل تقدیری به جای ماند که جا دارد از تلاش کارکنان و مدیران واحدهای مختلف و شرکت‌های هولدینگ تشکر کنم. علی‌رغم محدودیت‌هایی که در حوزه انرژی داشتیم، همکاران حوزه بهره‌برداری بهترین عملکرد را در آماده‌سازی و انجام تعمیرات داشتند.

وی افزود: در سال جاری توانستیم بیشترین حجم سنگ‌آهن را ذخیره کنیم و تامین و خرید مواد ضروری و گمرکی را به حداقل برسانیم. همچنین در حوزه‌ی بومی‌سازی اتفاقات امیدوارکننده‌ای رقم خورد که جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با اشاره به مشکلات تامین گاز شرکت صنعت فولاد شادگان، گفت: علی‌رغم مشکلات مختلف، فولاد شادگان توانست رکورد تولید سالانه را ارتقا دهد و به ظرفیت اسمی نزدیک شود.

ابراهیمی فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه منابع انسانی را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: با تشکیل کمیته عالی منابع انسانی با هدف شناسایی و رفع مشکلات این حوزه به فعالیت‌های مثبتی از جمله ارتقا معیشت کارکنان و توجه به عدالت سازمانی منجر شد. در حوزه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و مطابق با شیوه‌نامه‌های بهداشتی، عملکرد فولاد خوزستان فوق‌العاده و مثال‌زدنی بود، به طوری که هر کجا سخن از تلاش و پیگیری در کنترل بیماری کرونا به میان می‌آمد، از فولاد خوزستان در جهت الگوی موفق نام برده می‌شد.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های سایر واحدها و شرکت‌های هولدینگ، ادامه داد: سال پرچالشی پیش‌روی صنعت فولاد است. ادامه‌ی جنگ روسیه و اوکراین و تبعات آن در بازار ایران هم تاثیر‌گذار است. چه بسا تهدیدی برای حیات فولاد کشور باشد. تامین مواد اولیه از جمله تهدیدات جدی سال ۱۴۰۱ به شمار می‌آید. چالش تامین مواد اولیه از سال گذشته به شکل ملموسی خودش را نشان داد، با پیش‌بینی‌های انجام شده به نظر می‌رسد در سال آینده چالش شکل عمیق‌تری به خود بگیرد. یکی از برنامه‌های مقابله با پیامدهای چالش تامین مواد اولیه، دپوسازی گندله است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با بیان این جمله که خرید سنگ‌آهن از طریق کانال بورس کالا به شکل جدی در حال پیگیری است، اذعان داشت: در چنین شرایطی بایستی به سمت خرید معادن کوچک سنگ‌آهن پیش برویم. توجه به‌ معادن کوچک ظرفیتی است که تا به امروز از آن غافل بودیم و باید به شکل جدی به آن پرداخت. وسعت توجه به معادن سنگ‌آهن باید فراتر از معادن داخلی باشد و باید به سمت معادن خارجی به ویژه افغانستان سوق پیدا کند. البته برای نتیجه‌گیری مطلوب چنین حرکتی با همکاری سایر شرکت‌ها و از طریق تشکیل کنسرسیوم و در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت صورت پذیرد.

ابراهیمی عنوان کرد: بحث واردات کنسانتره و گندله سنگ‌آهن از خارج کشور یکی دیگر از برنامه‌های تامین مواد اولیه است که با توجه به دارا بودن اسکله‌ی اختصاصی و دسترسی فولاد خوزستان به آب‌های آزاد به راحتی شکل عملیاتی به خود می‌گیرد.

وی در پایان انرژی را دیگر چالش تاثیرگذار در زنجیره تولید فولاد دانست و خاطرنشان کرد: امسال بخشی از تولید برنامه‌ریزی فولاد خوزستان به دلیل اعمال محدودیت‌های برقی در تابستان و محدودیت‌های گاز در فصل زمستان محقق نشد. يکی از برنامه‌های پیشگیری از محدودیت‌های برق در سال آینده، خرید برق از خارج کشور است. عملیاتی شدن خرید برق از خارج به ویژه در بازه زمانی اردیبهشت تا شهریورماه کمک شایانی به تامین کمبود انرژی می‌کند. البته باید قیمت تمام شده خرید انرژی برق نسبت به توقف تولید بررسی شود و صرفه اقتصادی در نظر گرفته شود، هر چند تولید پایدار بهتر از توقف تولید است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.