دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
برگزاری آیین معارفه مدیرعامل فولاد خوزستان
24 فروردین 1400 - 12:15
شناسه : 10377
آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با حضور رضا طاهری رییس هییت‌مدیره، محمد‌مهدی مومن‌‌زاده، اسماعیل گودرزی و علی‌اصغر مشهدی‌زاده از اعضای هییت‌مدیره و به همراه جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد خوزستان، در تاریخ ۲۳ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در مهمانسرای نور مجتمع دویست دستگاه برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در ابتدای این مراسم، رضا طاهری رییس هییت‌مدیره شرکت فولاد خوزستان با تبریک سال نو و تقدیر از زحمات علی قلعه‌نوی مدیرعامل پیشین، اظهار داشت: تولید پایدار و دستیابی به اهداف تولید در سال ۱۳۹۹ با توجه به شرایط تحریم‌‌ و محدودیت‌های شیوع ویروس کرونا بر کشور، تلاشی ارزشمند، جهادی و حرکت در مسیر تحقق منویات رهبری بود.

وی افزود: تامین مواد اولیه، حضور در بازارهای هدف صادراتی، تسریع در روند طرح‌های توسعه، تکمیل زنجیره بالادست و پایین‌دست فولاد، تخصصی نمودن شرکت‌های تابعه، توجه به نیروی انسانی و ارتقای کمی و کیفی در سطوح مختلف شغلی، توجه به معیشت و جبران خدمات کارکنان، اشتغال نیروهای بومی و برنامه‌ریزی مدون، از مهم‌ترین برنامه‌های محوری سال ۱۴۰۰ مجموعه فولاد خوزستان است.

رییس هییت‌مدیره شرکت فولاد خوزستان در ادامه، شناخت کامل امین ابراهیمی از شرکت فولاد خوزستان را نقطه قابل اتکا برای مدیریت وی دانست و گفت: امین ابراهیمی به خانه‌ خود بازگشته است و امید داریم با حضور مدیرعامل جدید و در جهت تکمیل زنجیره ارزش، فولاد اکسین به مجموعه فولاد خوزستان اضافه شود. هدف هییت‌مدیره تداوم موفقیت فولاد خوزستان است.

تغییر نگاه از دارایی‌محور به سمت سرمایه‌گذاری‌ محور

در ادامه محمد‌مهدی مومن‌‌‌زاده عضو هییت‌مدیره شرکت فولاد خوزستان، نگاه سهامداران عمده به این مجموعه بزرگ صنعتی را سرمایه‌گذاری مولد دانست و بیان کرد: رویکرد هییت‌مدیره جدید، تغییر نگاه از دارایی‌محور به سمت سرمایه‌‌گذاری‌‌محور و تفویض اختیار به مدیران مجموعه در جهت پیشبرد اهداف سازمان است. فولاد خوزستان باید به جایگاه واقعی خود در صنعت فولاد کشور دست پیدا کند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف، ابتدا باید مواردی همچون، تکریم و ارج نهادن به کارکنان مجموعه، جذب نیروهای متخصص و بومی، جبران خدمات به شکل مطلوب و یکپارچگی استراتژیک، در نظر گرفته شود. در واقع باید به سمتی حرکت کنیم که سود سرمایه‌گذاری‌ها را به مجموعه‌ وابسته به شرکت فولاد خوزستان برگردانیم. با این کار، در مدت زمان کوتاهی، شرکت‌های زیرمجموعه توسعه پیدا می‌کنند. ورود به بورس از دیگر مواردی است که علاوه بر کمک به برند فولاد خوزستان، به سوددهی مجموعه کمک می‌کند.

عضو هییت‌مدیره شرکت فولاد خوزستان، اذعان داشت: هدف هییت‌مدیره جدید، خلق ارزش برای همه‌ ذی‌نفعان است. بنابراین تلاش داریم تا این رویکرد را جایگزین خلق ارزش برای سهامداران می‌کنیم. در یک نگاه، منظور از ذی‌نفعان، کارکنان، بازنشستگان، تامین‌کنندگان، بدهکاران، بستانکاران و سهامداران است؛ که اگر همه‌ موارد گفته شده در نظر گرفته شوند، سازمان به سمت پویایی و توفیق در تحقق اهداف حرکت می‌کند.

فولاد خوزستان در جایگاه دوم صنعت فولاد قرار دارد

در ادامه مراسم، امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ضمن عرض تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان از تثبیت جایگاه فولاد خوزستان در صنعت فولاد کشور، گفت: با توجه به دراختیار داشتن رتبه دوم تولید فولاد کشور توسط فولاد خوزستان، لازم است که برای حفظ و تثبیت این رتبه، طرح‌‌های توسعه‌ای متنوعی تعریف و اجرا شود. در حال حاضر، کارخانجات مختلف فولادی در کشور فعالیت می‌کنند که اگر همین شرایط در فولاد خوزستان باقی بماند، جایگاه این شرکت حتما به خطر خواهد افتاد. در استان یزد هشت میلیون تن فولاد، در شرکت فولادمبارکه ۱۴ میلیون تن و در استان کرمان ۶ میلیون تن طرح توسعه در حال اجرا است؛‌ این یعنی به صدا در آمدن زنگ خطر برای دومین فولادساز کشور!… این طرح‌ها در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند و این روند یعنی تنزل جایگاه فولاد خوزستان در افق ۱۴۰۴ به رتبه چهارم! بنابراین لازم است برای تثبیت جایگاه، طرح‌های توسعه‌ای به طور جدی تعریف و عملیاتی شود.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های بی‌شمار سرمایه‌گذاری در استان، افزود: خوزستان از زیرساخت‌های فراوانی در صنایع مختلف برخوردار است؛ دسترسی به آب‌های آزاد، حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و دسترسی آسان به حامل‌‌های انرژی، بخشی از این زیرساخت‌ها به شمار می‌آیند. نمونه‌ بارز در به‌کارگیری موفق‌‌آمیز زیرساخت‌های استان، بازدهی شرکت فولاد اکسین است. در این مجموعه توانستیم با به‌کارگیری نیروهای متخصص و متعهد، مجموعه را از زیان‌‌دهی به سمت سوددهی سوق دهیم. با این حال، برای تحقق طرح‌های توسعه نیاز به برنامه‌ریزی و نقشه راه داریم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، دستیابی به تولید ۱۳٫۵ میلیون تن زیرسقفی در افق ۱۴۰۴ شرکت فولاد خوزستان را، یکی از اصلی‌ترین اهداف مجموعه در بخش تولید دانست و بیان کرد: افق تولید فولاد کشور در سال ۱۴۰۴، ۵۵ میلیون تن است. اگر بتوانیم به تولید ۱۳٫۵ میلیون تن دست پیدا کنیم، ۲۵ درصد‌ تولید فولاد کشور را به نام شرکت فولاد خوزستان رقم زده‌ایم.

ابراهیمی گفت: سهامدار عمده فولاد خوزستان با هدف سرمایه‌گذاری بلندمدت ورود پیدا کرده است. برای تامین نظر سهامدار عمده و پویایی شرکت باید به سمت اجرای طرح‌‌های توسعه‌ای در سه بخش بالادستی، پایین‌دستی و کناردستی (صنایع وابسته) حرکت کنیم. تولید پایدار ضامن بقای مجموعه است و تامین پایدار از ارکان اصلی تولید پایدار به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: بازسازی و نوسازی خطوط قدیمی و افزایش توان رقابت‌پذیری به همراه تنوع در تولید محصولات، از دیگر برنامه‌هایی است که نیاز به نگاه ویژه‌ای دارند. هدف از موارد گفته شده، تولید محصول با ارزش‌افزوده، ایمنی و محیط‌زیست در مجموعه فولاد خوزستان است که باید در تعریف طرح‌‌های توسعه‌ای با نگاه ویژ‌ه‌ای در نظر گرفته شوند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، معیشت کارکنان مجموعه را مهم‌‌ترین دغدغه‌ هییت‌مدیره عنوان کرد و یادآور شد: کارکنان شرکت فولاد اکسین خوزستان به لحاظ تخصص و تعهد، در میان نیروهای سرآمد استان خوزستان و صنعت فولاد کشور قرار دارند. تامین معیشت، مسائل رفاهی و افزایش رضایت‌مندی شغلی، از جمله مواردی هستند که در دستور کار هییت‌مدیره قرار دارند. اعتقاد داریم که ذی‌نفعان اصلی شرکت فولاد خوزستان، کارکنان آن هستند و موفقیت‌های مجموعه، نتیجه تلاش آنان است.

ابراهیمی تاکید کرد: بازنگری نظام جبران خدمت، طرح طبقه‌‌بندی مشاغل و ارتقا سطح رضایت‌مندی کارکنان که از مدیریت‌های قبلی آغاز شده‌ است، با شدت بیشتری ادامه پیدا خواهند کرد. جانشین‌ پروری نکته قابل توجه‌ای است که باید با یاری گرفتن از مراکز علمی مانند دانشگاه، به سمت پیاده‌سازی این اصل در شرکت گام برداشت.

وی اشاره کرد: توانمندسازی، شایسته‌ سالاری، بهداشت و سلامت کارکنان، جزو دستور کار هییت‌مدیره در حوزه منابع انسانی است. از طرفی نگاه ویژه‌ای به بازنشستگان داریم؛ به طوری که بازنشستگان سرمایه‌های مجموعه فولاد خوزستان هستند.

مدیرعامل فولاد خوزستان گریزی هم به بخش فروش شرکت فولاد خوزستان زد و اظهار داشت: حفظ سهم ۲۵ درصدی تولید فولاد کشور و تسریع در توسعه بازار، از مسائل مدنظر شرکت است. با وجود شرایط مثبت صادرات باید از آن استفاده بهینه کرد که تامین نیاز نوردکاران استان، بخشی از فروش داخلی شرکت فولاد خوزستان را تشکیل می‌دهد. ارتباط با نوردکاران استان، فراتر نگاه سهامداری است. نگاه به اشتغال پایدار و تامین مواد مورد نیاز نوردکاران استان خوزستان، اولویت شرکت فولاد خوزستان است. بنابراین در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظه‌العالی) به نام تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده، تمام توان‌مان را به‌کار می‌گیریم تا شرکت فولاد خوزستان را به محور صنعت فولاد کشور تبدیل کنیم.

ابراهیمی در پایان اشاره‌ای به تعهد این مجموعه بزرگ صنعتی به انجام مسئولیت‌های اجتماعی کرد و گفت: شرکت فولاد خوزستان در بحث اجرای مسئولیت‌‌های اجتماعی، عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشته است. در کنار این مقوله، بحث خلق ارزش مشترک در جامعه را دنبال می‌کنیم. از حداکثر توان خود در مسیر خدمت‌‌رسانی به مناطق کم‌‌برخوردار و توسعه‌ آن استفاده می‌کنیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.