یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024 ساعت ×
برگزاری دوره‌های آموزشی تحول دیجیتال در ایمیدرو
04 مرداد 1402 - 16:12
شناسه : 35206
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو گفت: این سازمان، دوره‌های آموزشی تحول دیجیتال را در راستای پیاده‌سازی انقلاب صنعتی نسل چهارم برای مدیران ایمیدرو و شرکت‌های تابعه برگزار می‌کند.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، غلامرضا ملاطاهری در حاشیه برگزاری دوره آموزشی مبانی تحول دیجیتال، بیان کرد: موضوع تحول دیجیتال، انقلاب صنعتی نسل چهارم و توسعه هوشمندسازی در بخش معدن و صنایع معدنی، ازجمله استراتژی‌های اصلی ایمیدرو است که برای موفقیت در این زمینه، برگزاری دوره‌های آموزشی برای اجراکنندگان ضروری است.

وی افزود: پنج دوره آموزشی در حوزه تحول دیجیتال و هوشمندسازی طراحی شده که برای سطح مدیران ایمیدرو و شرکت‌های تابعه اجرا می‌شود و نخستین دوره، تحت عنوان آشنایی با مفاهیم تحول دیجیتال بود. در این زمینه، تلاش شده است از بهترین و با تجربه‌ترین استادان کشور استفاده کنیم تا علاوه بر دانشگاهی بودن، فعالیت‌های اجرایی هم داشته باشند.

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به انجام دو طرح پژوهشی در قالب هوشمندسازی و انقلاب صنعتی نسل چهارم در این سازمان، عنوان کرد: نقشه راه توسعه دیجیتال و هوشمندسازی در بخش معدن و صنایع معدنی تدوین شده و بر اساس این نقشه راه، دو شرکت طلای زرشوران و آلومینیوم جاجرم به عنوان زیرمجموعه‌های ایمیدرو انتخاب شدند.

ملاطاهری ادامه داد: این شرکت‌ها به دلیل تکمیل بودن زنجیره ارزش (اکتشاف، استخراج، فرآوری، استحصال و بازار)، در برنامه هوشمندسازی ایمیدرو قرار گرفتند. پیش نیاز این روند، انجام مطالعات مفهومی در دو شرکت مذکور است.

وی خاطرنشان کرد: قرار است طرح هوشمندسازی معادن و صنایع معدنی را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام دهیم تا از امتیازهای این حوزه برای شرکت‌ها از جمله معافیت‌های مالیاتی نیز استفاده کنیم.

بنا به این گزارش، نخستین دوره آموزشی تحول دیجیتال برای مدیران ایمیدرو و شرکت‌های تابعه توسط مهدی شامی زنجانی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در محل این سازمان برگزار شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.