جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲ Friday, 31 March , 2023 ساعت ×
برگزاری دومین کنفرانس فولادسازی به همت فولاد هرمزگان
04 آبان 1400 - 14:58
شناسه : 19676
هرمزگان دومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری را با حضور دانشگاهیان، متخصصان و صاحبان صنایع در اسفند ماه سال جاری و در شهر بندرعباس برگزار می‌کند.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد هرمزگان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان هدف از برگزاری دومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری را ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه و همچنین به اشتراک‌گذاری تجربیات صنعتی در حوزه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم دانست و با اشاره به نام‌گذاری سال جاری، اظهار داشت: معتقد هستیم در سال جاری که سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» است به اشتراک‌گذاری تجربیات صنعتی و استفاده از ایده‌های نخبگان و دانشگاهیان در تولید، خود منجر به مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید خواهد شد.

وی اشتراک‌گذاری تجربیات مفید و تخصصی شرکت‌های تولیدی پیشرو در شرایط  حساس کنونی کشور را یک نیاز برشمرد و افزود: فولاد هرمزگان در این خصوص دریغ نکرده است و همانطور که کنفرانس اول تجربیات و چالش‌های صنعتی را برای شرکت‌کنندگان ارائه نمود قرار است که تجریبات صنعتی خود را به مراکز پژوهشی و دانشگاهی ارائه و از یافته‌های دانشگاهی و پژوهشی و طرح‌های نو در صنعت و متخصصان حوزه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم استفاده نماییم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با تاکید بر اینکه کاهش بهای تمام شده و افزایش کیفیت محصولات، دو اصل مهم برای حضور موثر در بازارهای صادراتی است، گفت:  فولادسازی و ریخته‌گری مداوم دارای  نقش کلیدی در زنجیره تولید فولاد و یکی از قسمت‌های مهم و هزینه بر در این صنعت است و با توجه به اینکه اشتراکات زیادی بین شرکت‌های فولادی در این حوزه وجود دارد، فعالیت و تمرکز بر آن می‌تواند بر ارتقای کیفیت و کاهش بهای تمام شده محصولات نهایی موثر باشد.

معروفخانی از تشکیل تیم‌های تخصصی با مشارکت و حمایت شرکت فولادمبارکه، مجموعه‌های دانشگاهی هرمزگان، دانشگاه‌های صنعتی مطرح کشور و شرکت‌های صنعتی و اعلام آمادگی حضور کارشناسانی از مراکز صنعتی و تحقیقاتی مطرح اروپایی خبر داد و ابراز امیدواری کرد این کنفرانس به اهداف خود دست یابد.

وی در پایان از متخصصان صنعتی و پژوهشگران دانشگاهی و نخبگان کشور دعوت کرد تا طرح‌ها و تجریبات خود را جهت ارائه و به اشتراک‌گذاری به دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.