سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 April , 2024 ساعت ×
برگزاری نشست راهبردی ناوگان عملیاتی شرکت نفت خزر
11 خرداد 1400 - 16:18
شناسه : 13243
نشست راهبردی ناوگان دریایی نفت خزر با حضور معاون تولید شرکت ملی نفت ایران و مدیران ارشد شرکت‌های نفت خزر و صدرا برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فرخ علیخانی معاون تولید شرکت ملی نفت ایران در این نشست با اشاره به دانش پیچیده حفاری در آب‌های عمیق، اظهار داشت: با تمرکز مجموعه شرکت‌های نفتی در منطقه شمال کشور همچون شرکت نفت خزر، پایانه‌های نفتی، حفاری شمال و شرکت صدرا به‌عنوان شرکت پشتیبان لجستیک و با دارا بودن زیرساخت‌های بالقوه و همکاری مناسب میان این شرکت‌ها می‌توان در آینده نزدیک زنجیره فعالیت در حوزه نفت و گاز شمال کشور را تکمیل و توسعه داد.

وی افزود: در شمال کشور ساختارهای هیدروکربوری مناسبی به‌صورت مجزا و مشترک با کشورهای همسایه وجود دارد که خوشبختانه توسعه صنعت نفت در شمال کشور را دوچندان کرده است.

همکاری موفق شرکت صدرا ونفت خزر

علی اصولی، مدیرعامل شرکت نفت خزر نیز در این نشست ضمن تاکید بر اقدام‌های شایسته و موثر شرکت صدرا در توسعه زیرساخت‌های نفتی شمال کشور، گفت: امیدوارم برای نوسازی ناوگان دریایی نفت خزر و توسعه فعالیت‌های مشترک در این زمینه تعامل با مجموعه صدرا افزایش یابد.

وی ادامه: شرکت صدرا به ‌عنوان بزرگ‌ترین و باتجربه‌ترین شرکت در حوزه صنایع فراساحل هم‌اکنون مجهز به کامل‌ترین تجهیزات دریایی در مازندران است و حمایت از این مجموعه و دیگر شرکت‌های داخلی همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری است که باید اقتصاد مقاومتی را با حمایت از کارخانه‌ها و تولیدات داخلی پیش ببریم تا هم رونق اقتصادی هم رونق اشتغال ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت نفت خزر در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس اخبار و مطالعات واصله، کشورهای حوزه دریای خزر هر ساله بیش از پیش در حال توسعه فعالیت‌های اکتشافی و تولید نفت و گاز در دریای خزر هستند که این موضوع نشان می‌دهد فعالیت کشورهای حوزه دریای خزر برای دستیابی به این منابع خدادادی نه‌تنها کم نشده، بلکه افزایش یافته است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.