جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 2 June , 2023 ساعت ×
برگزاری نشست هم‌افزایی شرکت نفت خزر و تاسیسات دریایی
07 دی 1400 - 12:38
شناسه : 22324
نشست بررسی هم‌افزایی فعالیت‌های مشترک شرکت‌های مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و نفت خزر با حضور مدیران عامل و جمعی از مدیران ارشد دو شرکت شنبه چهارم دی‌ماه برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدرضا زهیری مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی در نشست بررسی هم‌افزایی فعالیت‌های مشترک شرکت‌های مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و نفت خزر از آمادگی این شرکت برای انجام فعالیت‌های پرشمار دریایی در خزر خبر داد و اظهار داشت: شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، با بهره‌گیری از شرکت‌های زیرمجموعه فعال در داخل و خارج از ایران، در حوزه‌های مختلفی نظیر پشتیبانی و راهبری شناورها، تعمیر و نگهداری و راه‌اندازی سکوها و ارائه خدمات فناوری و ارتباطات و مخابرات در دریا، آماده ارائه خدمات به فعالیت‌های توسعه‌ای نفت خزر و صنعت نفت کشور است.

وی با برشمردن امکانات این شرکت از جمله  ۱۹ فروند شناور کوچک و بزرگ با توانمندی‌های گسترده از لوله‌گذاری و نصب سازه‌های سنگین تا انجام خدمات مساحی، غواصی، ترنچ و کاترساکشن، شناور غدیر ۵۰۰۰ را نماد ارزشمند و سرمایه‌ای ملی برای ایران دانست و افزود: این شناورها با افتخار بیش از ۱۱ سکوی پارس جنوبی، جکت‌ها، پایه‌های مشعل و… را برای افزایش تولید گاز کشور برای شرکت ملی نفت ایران نصب کرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی با تاکید بر توانمندی تاسیسات دریایی در انجام همه فعالیت‌های دریایی با شناورهای ملکی خود، حوزه فعالیت‌های این شرکت را از دریای خزر تا خلیج فارس و دریای عمان و انجام پروژه‌های بین‌المللی دانست و گفت: اهتمام این مجموعه بر انجام پروژه‌های دریایی و گسترش فعالیت‌های بین‌المللی شرکت است.

زهیری مهم‌ترین پروژه‌های این شرکت را در راستای افزایش ۵۰ میلیون متر مکعب گاز در مدار سراسری کشور، ایجاد خط لوله کیش به عسلویه، انتقال سکوی ۱۲C به ۱۱B، ایجاد خط لوله فاز ۱۱ به ۱۲ و خط لوله جدید فاز ۱۶ پارس جنوبی برشمرد و بیان کرد: با انجام این چهار پروژه به یاری خدا می‌توانیم گام مهمی را برای افزایش تولید گاز برای زمستان آینده کشور برداریم.

مراد کمالی مدیرعامل شرکت نفت خزر نیز در پایان این نشست خاطرنشان کرد: گسترش همکاری‌ها بین این شرکت و شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران به طرح توسعه خزر جنوبی کمک می‌کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.